Порошенко підписав закон про оцінку впливу на довкілля

За порушення законодавства у сфері впливу на довкілля підприємствам загрожує зупинка роботи

Президент Петро Порошенко підписав закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який Верховна Рада доопрацювала з урахуванням пропозицій президента.

«Закон встановлює правові та організаційні засади здійснення оцінки впливу на довкілля та забезпечує виконання Україною міжнародних зобов’язань у рамках Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі ухвалення рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля», – йдеться в повідомленні прес-служби президента.

Документом чітко визначена сфера застосування оцінки впливу на довкілля: нафтопереробні та газопереробні заводи, теплові та атомні електростанції, хімічне виробництво, будівництво аеропортів, аеродромів, автомобільних доріг і гідротехнічних споруд морських і річкових портів тощо.

Згідно із законом, громадське обговорення в процесі оцінки впливу на довкілля здійснюється з метою виявлення, збору та обліку зауважень пропозицій громадськості до діяльності.

Крім того, документом прописано відповідальність за порушення законодавства про оцінку впливу на довкілля, а також тимчасова заборона (зупинення) та припинення діяльності підприємств у разі порушення ними законодавства.

«Реалізація норм закону забезпечить впровадження належної процедури оцінки впливу на довкілля та сприятиме прийняттю обґрунтованих рішень щодо планованої небезпечної діяльності, врахуванню інтересів зацікавленої громадськості, гарантуванню права на безпечне довкілля та здійсненню належної оцінки ризиків для інвестицій тощо», – йдеться в повідомленні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук