Порошенко підписав закон про присвоєння ЛитПолУкрБриг імені Костянтина Острозького

Спільну литовсько-польсько-українську бригаду створили у 2014 році

Початок роботи бригади ЛитПолУкрБриг, Люблін, 25 січня 2016 року

Президент Петро Порошенко підписав закон, який дає назву спільній військовій литовсько-польсько-українській бригаді ім’я гетьмана Костянтина Острозького.

Відповідну угоду в польському Любліні підписали уряди трьох країн 5 жовтня 2017 року і її мали ратифікувати усі три країни.

«Документом вносяться зміни до Преамбули основної Угоди, якими спільній військовій частині дається ім’я Великого Гетьмана Костянтина Острозького», – повідомила прес-служба президента в четвер, 27 грудня.

Закон про ратифікацію угоди про внесення змін до литовсько-польсько-української угоди стосовно створення спільної військової частини Верховна Рада прийняла 6 грудня. Його підтримали 230 народних депутатів.

Спільна військова частина ЛитПолУкрБриг була утворена у 2014 році зі Збройних сил України, Литви та Польщі. Заступила на службу 19 вересня 2014 року. Основна її роль – участь у миротворчих і гуманітарних організацій під егідою міжнародних організацій. Вона налічує 4410 солдатів, з яких 350 – литовці, 3500 – поляки і 560 – українці. базується у польському Любліні. НАТО визнало цю бригаду боєздатною.

Костянтин Острозький був князем Литовським і великим гетьманом литовським. Народився в Острозі, який зараз є територією Рівненської області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук