Порошенко поставив крапку щодо питання виборів на Донбасі

Порошенко пояснив журналістам і прем'єрові Греції, що Донбас - це не НДР

Президент України Петро Порошенко заявив, що без виведення окупаційних російських військ з Донбасу провести там вибори неможливо і зазначив, що у випадку з Донбасом некоректно проводити історичні паралелі з НДР. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.

Як зазначається, під час спільної прес-конференції з прем'єром Греції Алексісом Ціпрасом президент заявив, що провести вибори на Донбасі без виведення окупаційних військ, під дулами автоматів, неможливо. «Проведення виборів на окупованій території в присутності окупаційних іноземних військ є твердо і абсолютно неможливим. Це позиція перша. Позиція друга - не можна порівнювати окупацію сходу України російською армією і ситуацію в НДР», - наголосив голова держави і нагадав, що тоді іноземні війська були присутні на території Східній Німеччині з її згоди.

«Можна провести паралелі з російською базою в Севастополі, ми багато разів проводили вибори, коли російські війська з дозволу України були присутні на базі в Севастополі. І абсолютно неприйнятно, коли окупаційні війська спробують «просунути» проведення виборів під дулами автоматів», - наголосив глава держави.

Він нагадав, що виведення російських окупантів є необхідною умовою для проведення виборів. «Однією з умов є компонент безпеки, який є в середині «дорожньої карти» щодо врегулювання ситуації з російською агресією. І виведення російських військ є абсолютно необхідною умовою», - зазначив він.

Також президент засудив дії нардепа від Блоку Петра Порошенка Олексія Гончаренка, який розмалював фрагмент Берлінської стіни біля посольства Німеччини в Києві. «Абсолютно неприйнятна подібна поведінка народного депутата. Це є його приватною позицією. Вона була засуджена, наскільки мені відомо, фракцією і не відображає позицію нашої політичної сили», - сказав Порошенко.

Нагадаємо, раніше посол Німеччини в Україні Ернст Райхель заявив, що Київ може провести вибори на Донбасі без виведення окупаційних військ РФ. Як приклад він навів парламентські вибори в НДР. Вони повинні були замінити комуністичний режим і відбулися в присутності Західної групи радянських військ і при тодішньому комуністичному режимі в НДР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук