Порошенко пояснив вето на закон про право військових розривати контракти з ЗСУ

Президент України Петро Порошенко запропонував Верховній Раді відхилити законопроект №4689 «Про внесення змін до закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», на який він наклав вето. Про це йдеться у пропозиціях глави держави до закону, опублікованих на сторінці законопроекту на сайті ВРУ.

Петро Порошенко зазначив, що, згідно з цим документом, право на звільнення від військової служби в Збройних силах України одночасно отримало б близько 57 тис. військовослужбовців, тобто 28% від затвердженої законом чисельності військових в 204 тис. осіб.

«Звільнення від військової служби такої кількості військовослужбовців, а також звільнення в 2016 році близько 21 тис. військовослужбовців, що проходять військову службу за призовом по мобілізації, на особливий період, призведе до критичного зниження укомплектованості особовим складом Збройних сил України, що негативно вплине на їх боєздатність» – вважає глава держави.

При цьому, за його словами, реальні темпи прийняття громадян України на військову службу за контрактом (близько 6 тис. осіб щомісяця) не дозволять в перспективі компенсувати кількісні показники звільнених військових.

«Пропоную Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обовязок і військову службу «відхилити», – підсумував президент.

Як повідомляв ZAXID.NET, ветованим законом Верховна Рада спробувала дозволити військовослужбовцям ЗСУ, які проходять службу на контрактній основі під час дії в країні особливого періоду, при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти або ж достроково розірвати його.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук