Порошенко розповів, що до 1997 року не говорив українською мовою

Президент нагадав, що володіє ще п’ятьма мовами, і хоче, щоб так спілкувалися всі українці

Порошенко заговорив українською мовою на 32-му році життя

Президент Петро Порошенко назвав себе яскравим прикладом, як російськомовна людина може опанувати українську мову. Про це він сказав 17 грудня на зустрічі зі студентами та творчою інтелігенцією в Дніпрі.

«Хочу сказати, щоб ні в кого не було ніяких ілюзій: до 1997 року я не говорив українською мовою. Я народився в Одеській області, в селі у бабці був суржик, навчався я весь час російською. Я є яскравою демонстрацією того, що якщо треба, ти спокійно спілкуєшся українською», – сказав Порошенко, якого процитувала «Українська правда».

Додамо, що Порошенко народився в 1965 році, тобто українською мовою він заговорив на 32-му році життя.

Президент зазначив, що зараз йому легше спілкуватися українською ніж російською, хоча він досі пише російською без помилок і це може підтвердити будь-який диктант.

Також Порошенко нагадав, що володіє ще п’ятьма мовами. Зазначимо, що перелік цих мов він озвучив на засіданні ПАРЄ у жовтні 2017 року. Тоді він сказав, що, окрім української, володіє болгарською, румунською, розмовляє англійською і російською та все розуміє польською.

«Зараз, коли я їжджу до країн Східної Європи, я не потребую перекладача.

Я хочу, щоб так мали можливість спілкуватися всі українці», – сказав президент.

Тому Порошенко наголосив, що не приймає позиції, наприклад, закарпатців, які хочуть, щоб їхні діти навчалися виключно угорською.

«Я за, щоб вони знали угорську, але якщо вони не будуть знати української, а уявіть собі, що 75% цих дітей провалили тест на українську мову… То хто ж їх дискримінує? За цих українців я теж буду боротись, захищаючи їхні права вільно спілкуватися угорською, якою я, до речі, крім köszönöm (дякую) нічого не знаю. Але все ще попереду», – сміючись резюмував президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук