Порошенко ввів у дію санкційний «Список Савченко»

Порошенко ввів у дію санкційний «Список Савченко»
фото Inforesist

Президент України Петро Порошенко підписав ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 25 березня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) стосовно осіб, причетних до протиправних дій щодо Надії Савченко, Олега Сенцова та Олександра Кольченка».

Відповідний указ президент підписав напередодні робочого візиту до США, передає у середу, 30 березня, його прес-служба.

В рішенні зазначається, що у зв'язку з винесенням судовими органами Російської Федерації незаконних обвинувальних вироків, здійсненням інших протиправних дій стосовно громадян України Надії Савченко, Олега Сенцова та Олександра Кольченка, РНБО підтримала пропозиції президента і уряду про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) стосовно осіб, причетних до протиправних дій щодо Савченко, Сенцова та Кольченка.

Рішення містить перелік фізичних осіб, до яких застосовуватимуться безстрокові персональні санкції.

Крім того, уряд, разом зі Службою безпеки України за участю Національного банку України повинні забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності цих санкцій.

РНБО також зобов’язала МЗС попросити ввести аналогічні санкції владу США і країн Євросоюзу.

Уряду, разом зі СБУ та розвідкою, також доручено підготувати пропозиції щодо застосування санкцій до осіб, причетних до протиправних дій щодо інших громадян України, та у двотижневий строк подати їх на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

Указ набирає чинності з дня його опублікування. Перелік осіб, проти яких введено санкції, можна переглянути тут.

Нагадаємо, що українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка у серпні минулого року російський суд засудив до двадцяти і десяти років відповідно, а льотчицю, народного депутата України Надію Савченко 22 березня цього року – до 22 років позбавлення волі.

Зазначимо, що у Росії також судять ще кількох українців, серед яких – Микола Карпюк і Станіслав Клих. Загалом в Росії є 11 українських політв’язнів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук