Порошенко: Захід не може здатися в питанні України

Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко на форумі у Вашингтоні заявив, що для успіху Української держави критичною є підтримка міжнародних партнерів в досягненні миру, і Захід не може здатися в питанні України, а санкції проти Росії повинні продовжитися. Таку заяву він зробив під час виступу на форумі «Боротьба України за свободу, що триває», повідомили у прес-службі президента.

«Війна Росії проти України довела, що слабкість провокує агресію, в той час як сильна країна може стримати агресора. Тому дуже важливо, що наші партнери допомагають нам стати сильними в усіх відношеннях – політичному, економічному і військовому», – підкреслив Порошенко.

За словами президента, Україна платить дуже високу ціну у війні з Росією – багато загиблих, вимушених переселенців, 7% території окуповані та близько 20% економіки захоплено чи знищено.

«Росія продовжує використовувати ескалацію щоразу, коли хоче досягти кращого сценарію. Вона продовжує підтримувати бойовиків на Донбасі, бо хоче мати постійні важелі впливу на Україну», – зазначив Порошенко.

Президент зазначив, що якщо міжнародні санкції проти Росії будуть зняті, то вбивства українців залишаться без покарання.

«Чи може хто-небудь на Заході прийняти це? Впевнений, що ні. Без стійкого миру на Донбасі – санкції повинні залишатися. Без відновлення суверенітету України в Криму – санкції повинні залишатися. Без нового російського ставлення до відносин – санкції повинні залишатися. Все, що менше – стане компромісом, який коштуватиме цінностей та справедливості», – сказав Порошенко.

Він нагадав, що Україна підготувала санкційний список щодо осіб причетних до організації судилищ проти українських патріотів: «Сподіваємось, що наші американські і європейські партнери приєднаються до цієї ініціативи».

Крім цього, він висловив упевненість у існуванні можливості врегулювання конфлікту на сході України до завершення президентського терміну Барака Обами, повідомив «Укрінформ».

«Я вважаю, що існує реальний шанс для президента Обами відзначити свій президентський термін урегулюванням конфлікту на Донбасі», – сказав глава української держави.

У цьому зв’язку він згадав, що США були гарантом миру в Україні за Будапештським меморандумом.

«Ми, українці, маємо право закликати західних гарантів в рамках цього меморандуму докласти всіх можливих зусиль для відновлення міжнародного правосуддя і порядку, щоб допомогти нам у нашій боротьбі за виживання і незалежне демократичне майбутнє», – сказав український президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук