Посол порадив, як вирішити проблему з чергами на українсько-польському кордоні

Покращення інфраструктури, збільшення пунктів пропуску, а також впорядкування малого прикордонного руху (МПР) є кроками, які дозволять покращити ситуацію з довгими чергами на кордоні, повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

«По-перше, треба покращити інфраструктуру на кордоні. Для цього є кошти з польського кредиту, які потрібно ефективно використати», – заявив Дещиця в інтерв’ю Укрінформу.

Він додав, для цього є, зокрема, 100 млн євро польського кредиту. Однак, для його використання потрібно внести зміни до бюджету.

«Такі пропозиції вже внесені до парламенту і невдовзі будуть затверджені. Після цього ми зможемо використовувати ці кошти», – констатував дипломат.

Посол України в Польщі також зазначив, що потрібно збільшувати кількість пунктів пропуску на кордоні, на що також потрібні значні кошти.

Третім важливими елементом посол назвав необхідність впорядкування малого прикордонного руху, «аби він змінив свою сутність, перейшовши з малого “бізнес” прикордонного руху у насправді рух туристів».

Він наголосив, що на 50% це відбувається через те, що їх займають люди, які користуються документами, що видаються для перетинання кордону в рамках угоди про МПР.

«Тому ми також ставимо питання, щоб були окремі смуги руху на пунктах пропуску чи визначені окремі пункти пропуску для тих, хто користується привілеями малого прикордонного руху», – зазначив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук