Позбавляти журналістів акредитації не мали права, – юрист
Журналісти, які провели мовчазну акцію протесту під час засідання Кабінету міністрів, не порушили жодного закону, і позбавляти акредитації їх не мали права. І якщо на наступному тижні їм буде відмовлено у акредитації, потрібно буде звертатися до суду. Про це в ефірі «5 каналу» заявив директор Інституту медіа права Тарас Шевченко.
«Журналісти ніякого закону не порушили. Акредитації, за законом про інформацію, можна позбавити дише тоді, коли журналіст або перешкоджав діяльності Кабінету міністрів, або порушенням правил внутрішнього розпорядку. Є закони, в тому числі кримінальні, які говорять про перешкоджання роботі журналістів, і ми знаємо як ніхто не хоче порушувати справи, навіть коли журналіста б’ють. Тому влада вважають коли журналістів б’ють – це не перешкоджає їх діяльності, а тут був мовчазний протест, нічого не було зроблено крім емоційної заяви прем’єр-міністра», – заявив Шевченко.
«Щодо акредитації, то вона, очевидно, була разовою, і те що вивели журналістів, означає, що її де-факто позбавили, тобто їм заборонили працювати. Разова акредитація означає, що її позбавлення було лише щодо цього засідання, підстав не пускати, не акредитовувати на інші засідання, юридично не існує», – зазначив він.
«Якщо в наступну середу цим журналістам відмовлять в акредитації на наступне засідання безперечно, потрібно подавати до суду, і ми як юристи готові їх підтримувати», - наголосив юрист.
Як повідомляв ZAXID.NET, 22 травня, журналісти на засіданні уряду влаштували акцію протестували проти побиття своїх колег під час акцій у Києві 18 травня.
Коли на засідання прийшов прем'єр, декілька журналістів із різних видань повернулися до нього спинами, на яких були таблички з написом «Сьогодні журналісти, завтра – ваша дочка, сестра, дружина», а також вимога звільнити главу МВС Віталія Захарченка.
Микола Азаров у відповідь висунув вимогу позбавити їх акредитації.
Додамо, 18 травня у центрі Києва пройшов опозиційний марш та віче в межах акції «Вставай Україно!». Паралельно ПР організувала антифашистський мітинг.
Під час акцій сталася бійка між прихильниками ПР та свободівцями. Однак міліція прозвітувала, що акції проходять без значних порушень порядку. Натомість віце-спікер Верховної Ради Кошулинський написав у міліцію заяву про сутичку.
На мітингу побили журналістку 5 каналу та фотокора «Комерсанта». Як повідомляють ЗМІ, журналістам вдалося впізнати одного з хлопців спортивної зовнішності, який брав участь у побитті журналістки Ольги Сніцарчук і фотографа Влада Соделя.