Право купувати без готівки

Безготівковий закон

Головні новини за 03 липняНовини Львова, 3 липня 2012, 23:31 508 0

Торгові точки в Україні штрафуватимуть за відсутність терміналів для розрахунку платіжними картками. Такий законопроект до парламенту вніс Національний банк України.

Законопроект пропонує - якщо магазин не має такого терміналу - має заплатити вісім з половиною тисяч гривень штрафу. У цьому супермаркеті так звані ПОС-термінали стоять на кожній касі. Однак карткою тут розраховується лише кожен двадцятий покупець.

Така ж картина - і в львівських ресторанах. Так званими ПОС-терміналами користується менше десяти відсотків клієнтів. Чемпіонат Європи, під час якого чекали буму безготівкових розрахунків, теж нічого не змінив.

З початку року Кабмін зробив обов’язковими термінали для магазинів у великих містах, однак відповідальності за це досі нема. За кожен безготівковий продаж торгівці платять банку комісію - від одного до двох відсотків. Тому термінали зараз встановлюють не з власної волі.

Податківці - за торгівлю без готівки. Адже виторг, що надійшов одразу на банківський рахунок - вже не сховаєш.

Тіньові прибутки - ще одна причина любові українців до паперових грошей, яку називають експерти. Мовляв, зарплату, отриману у конверті, так само і витрачають в магазинах - готівкою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук