Прем’єрка Великої Британії підтримала зняття санкцій з Росії в ПАРЄ
Тереза Мей вважає, що збереження РФ у Раді Європи дозволить покарати Росію за порушення нею прав людини
Прем’єрка Великої Британії Тереза Мей підтримала повернення права голосу російської делегації в ПАРЄ. Під час виступу перед депутатами Палати громад вона заявила, що збереження РФ у Раді Європи дозволить покарати Росію за порушення нею прав людини.
Відео виступу оприлюднило посольство України у Великобританії.
#Russia's return to #PACE unfortunately will not help ordinary #Russian citizens as #Putin has no respect of the rule of law. Russia must respect European values and international law before being allowed back to PACE, not vice versa#SaveCouncilEurope @pace @coe pic.twitter.com/Tbf4SNawN7
— Ukraine's Emb. to UK (@UkrEmbLondon) 24 июня 2019 г.
Відповідаючи на запитання голови групи дружби з Україною в парламенті Великобританії депутата Джона Вітінгдейла, чи не турбує її повернення російської делегації права голосу в ПАРЄ в той час, як Росія продовжує окупацію Криму, Мей відповіла, що Британія не визнає незаконну анексію Криму Росією.
«Ми не визнаємо незаконну анексію Криму. Як мій колега знає, є різні підходи щодо членства Росії в Раді Європи, вони не платять фінансових внесків. Але питання також полягає в тому, що членство Росії в Раді Європи є одним з декількох наявних у міжнародного співтовариства шляхів, щоб тримати Росію відповідальною за порушення прав людини», - сказала Тереза Мей.
Послольство України відреагувало на заяву британської прем'єрки, зауваживши, що РФ повинна поважати європейські цінності та міжнародне право перед тим, як повертатися до ПАРЄ, а не навпаки.
«Повернення Росії до ПАРЄ, на жаль, не допоможе звичайним російським громадянам, оскільки Путін не поважає верховенство права», - додали в українському посольстві.
Зазначимо, що рішення ПАРЄ про знищення санкційного механізму стосовно делегації РФ може бути ухвалене у Страсбурзі в ніч на вівторок попри опір України.
З 2014 року російська делегація в ПАРЄ позбавлена основних повноважень. На засіданні 9 жовтня 2018 року, як і в 2017 році, ПАРЄ не стала повертати Росії право голосу і відклала це питання на 2019 рік.