Президент дозволив проводити призов на Держприкордонслужбу з мобілізації

Військовослужбовців можуть призивати в прикордонники не тільки на строкову службу, але й за мобілізацією.

Президент Петро Порошенко дозволив проводити призов з мобілізації до Державної прикордонної служби в особливий період. Про це сказано в указі №219 від 17 серпня.

Як зазначається, указом внесені зміни до «Положення про проходження військової служби в Держприкордонслужбі». Громадяни можуть призиватися в прикордонники не тільки на строкову службу, але й за мобілізацією.

Призову підлягають громадяни чоловічої статі призивного віку й резервісти. При цьому строки контракту, що військовослужбовці можуть укладати з Держприкордонслужбою, розширені з 1 до 10 років замість 3-5.

Також згідно з указом, строки вислуги для військовослужбовців Держприкордонслужби у воєнний час, розраховуються за формулою 1 місяць за 3. Окрім того, під час приймання на військові посади при проведенні мобілізації або під час введення особливого стану кандидати звільняються від проходження спеціальної перевірки.

Нагадаємо, у липні Петро Порошенко підписав указ про проведення у серпні 2017 року призову громадян України на строкову військову службу до Національної гвардії. Згідно з указом, призовуть придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Як відомо, 8 серпня стартував позачерговий призов до армії. За наказом президента до 31 серпня близько тисячі людей призовного віку оберуть для служби. Після цього призовну кампанію призупинять і відновлять тільки в жовтні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук