Президент призначив довічні стипендії пожежникам, які гасили пожежу на ЧАЕС

Президент призначив довічні стипендії пожежникам, які гасили пожежу на ЧАЕС
фото МВС
У гасінні пожежі на 4-му енергоблоці ЧАЕС 26 квітня 1986 року брали участь 65 працівників пожежників (архівне фото 1986 року)

Президент Петро Порошенко призначив довічні державні стипендії працівникам пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь в гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року. Про це повідомили у прес-службі глави держави.

Як зазначається, відповідний указ президент підписав у суботу, 15 квітня. У гасінні пожежі на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року брали участь 65 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, шестеро з них внаслідок радіоактивного опромінення, несумісного з життям, загинули, інші 59 осіб отримали високі дози радіоактивного опромінення і стали інвалідами, захворювання яких пов’язане з виконанням службових обов’язків під час гасіння пожежі. За 30 років після аварії на Чорнобильській АЕС померли 17 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, які брали участь в гасінні пожежі у день Чорнобильській катастрофи, 5 осіб виїхали за межі України.

Як нагадали в прес-службі, у 2006 році, відповідно до указу президента України від 10.05.2006 №358, було засновано довічні державні стипендії для військовослужбовців, осіб рядового і молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС та її охороні 26 квітня 1986 року і внаслідок значного радіоактивного опромінення отримали інвалідність.

Проте до списку стипендіатів не включили працівників, окремих осіб рядового та начальницького складу пожежної охорони МВС України, які також брали безпосередню участь в гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС саме 26 квітня 1986 року і внаслідок значного радіоактивного опромінення захворіли на гостру променеву хворобу та яким встановлено інвалідність, йдеться в повідомленні.

З огляду на це глава держави підписав указ, яким передбачено призначити довічні державні стипендії 22 працівникам, особам рядового та начальницького складу пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, у розмірі трьох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук