Президент вніс до парламенту законопроект щодо зміни громадянства

СуспільствоРоман Ганкевич, 13 березня 201712210
Президент вніс до парламенту законопроект щодо зміни громадянства
фото УНІАН
Законопроект уточнює підстави для втрати громадянства України

Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект, яким пропонується припиняти українське громадянство особам, які добровільно набули громадянство іноземної держави. Про це на брифінгу у понеділок, 13 березня, повідомив представник президента у парламенті, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов, пише УНІАН.

Він зазначив, що сьогодні на розгляд парламенту Петро Порошенко подав законопроект, який визначено як невідкладний. «Сьогодні, 13 березня, президентом України був поданий до ВР і визначений як невідкладний законопроект, який стосується вирішення питань з подвійним громадянством», - сказав Герасимов.

За його словами, президент вважає за необхідне чітко врегулювати це питання, а ситуації, коли чиновники заявляють про наявність у них кількох закордонних паспортів, є неприпустимими. Цим законопроектом, пояснив Герасимов, буде чітко встановлено, що особа, яка добровільно набула громадянство іноземної держави, вважатиметься такою, яка підпадає під дію вимоги про припинення українського громадянства.

Також законопроект уточнює підстави для втрати громадянства України. Такою підставою, зокрема, пропонується вважати ситуацію, коли особа, яка добровільно набула громадянство іноземної країни, не здала закордонний паспорт, або ж при набутті громадянства України також в певний проміжок часу не здала паспорт іншої держави.

«Я неодноразово наголошував на тому, що це питання стосується тільки ситуації добровільного набуття громадянства інших країн через те, що це не стосується ситуації з нашими людьми в Криму. Тому що там про добровільність ніякої мови не йшло», - сказав депутат.

Слід зазначити, що сьогодні голова Верховної Ради Андрій Парубій на погоджувальній раді заявив, що парламент може розглянути законопроект про відкликання з посад чиновників із подвійним громадянством. Спікер додав, що робоча група вже напрацювала законопроект, у якому були би прописані відповідні механізми, щоб «ми юридично не потрапили в даному випадку у ситуацію, коли ухвалимо закон, а юридично він буде не до кінця досконало виписаний».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук