Президент змінив свій законопроект про особливе самоврядування на Донбасі

Порошенко повернув до ВРУ доопрацьований законопроект про Донбас

Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради виправлений і допрацьований проект закону про особливий статус Донбасу. Відповідний варіант законопроекту №7164 від 5 жовтня опублікований на сайті парламенту.

В тексті законопроекту залишається пропозиція щодо внесення зміни до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», де пропонується викласти статтю 1 цього закону в такій редакції: «Згідно з цим Законом тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України».

Водночас у новій правці встановлюється, що особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО набирає чинності після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України.

«Встановити, що відповідно до статті 10 Закону України «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей» особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей набирає чинності виключно після виконання всіх умов, викладених у статті 10 названого Закону, зокрема у частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України», - йдеться у законопроекті.

Як відомо, Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» Верховна Рада прийняла 16 вересня 2014 року. Президент підписав його 16 жовтня, а 18 жовтня 2014 року він набув чинності.

Між тим, діяла лише стаття 1 цього закону, де йшлося про запровадження на три роки особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Інші статті, згідно з прикінцевими положеннями, діють «з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, обраними на позачергових виборах, проведених відповідно до Конституції України, цього та інших законів України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук