Про телеміст з Росією і свиню на столі
Інші блоги автора
- Як забудовники Львова підклали свиню своїм же колегам 28 жовт, 18:15
- Скільки поверхів збудувати поруч із церквою чи історичною віллою? 14 жовт, 14:54
- Як проспект Чорновола стане пішохідним бульваром 2 жовт, 16:55
От і догрались ми, друзі – «Український» телеканал NewsOne та російський канал Росія-1 задекларували проведення спільного телемосту, щоб «поговорити».
І нічого тут дивного. Бо це саме та ситуація, коли пусти свиню під стіл…
В останні роки рупори російської пропаганди «вєщали» в Україні – а влада або робила вигляд, що нічого не відбувається, або ж виправдовувалась: їх чіпати не можна, бо у нас «свобода слова»… Тож подякуємо за цю ситуацію президентові Порошенку. Саме завдяки його діям такий телеміст став можливим.
І хоча NewsOne під тиском суспільства вже дав задньої, але ж сама проблема нікуди не поділася і нема гарантії, що завтра-післязавтра про телеміст не заговорить ZIK чи 112-й. Тому саме час ввімкнути холодний розум і продумати, які запобіжники застосувати. Я, звісно, насамперед про юридичний бік справи.
Ще буквально кілька днів тому лідер «Самопомочі» Андрій Садовий заявляв про необхідність націоналізувати українські телеканали, які розпочав скуповувати Медведчук (читай – Кремль). І це за повного потурання попередньої влади. І, на жаль, безперешкодно продовжив цю скупку й зараз.
Те, що це не простий перерозподіл власності, було зрозуміло давно, а сьогодні це стає очевидним навіть сліпому.
Бо ж російська пропаганда отримує прямий доступ до свідомості українських громадян. У часи війни такі речі є неприйнятними. І українська влада має реагувати згідно із законом та відповідно до вимог воєнної доцільності. Мета одна –захистити інформаційну безпеку країни.
Важливо нагадати, що ще 4 жовтня 2018 року Верховна Рада України звернулася до РНБО про накладення санкцій телеканалів NewsOne та 112 Україна згідно з процедурою, передбаченою законом «Про санкції».
Цим законом передбачено санкції, які раз і назавжди могли розв'язати цю проблему. Зокрема йдеться про:
- анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів;
- обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування;
- блокування активів – тимчасове обмеження права осіб користуватися або розпоряджатися належним їм майном.
Щоб запровадити такі санкції, достатньо було рішення РНБО і підпису на відповідному указі тодішнього президента Порошенка. Але він цього не зробив, натомість виторгував лояльність цих телеканалів на період президентської виборчої кампанії.
Свиня вже порядкує на столі. А ми досі вдаємо, що нічого страшного? Чи, може, не знаємо, як діяти? Ну то я підкажу як діяти законно і результативно.
Президент України може дати два дні Національній Раді з питань телебачення і радіомовлення, щоб провести позачергове засідання з розгляду питання протиправної діяльності телеканалу. За результатами засідання Нацрада має попередити телеканал про неприйнятність проведення «телемосту» з телеканалом країни-агресора та про можливі наслідки таких дій, оштрафувати у розмірі 25% ліцензійного збору.
Якщо ж Нацрада укотре проігнорує, то:
1. Президент України негайно скликає РНБО.
2. РНБО застосовує санкції до телеканалів відповідно до закону «Про санкції». Зокрема, анулює ліцензію та блокує активи.
3. А ще до Офісу Президента викликаємо на килим членів Нацради, призначених Президентом України, щоб відзвітували. Відтак – достроково припинити їх повноваження і призначити нових членів Нацради.
4. Вже оновлений склад Нацради проводить відкритий конкурс на частоти, які до анулювання ліцензії використовували телеканали.
Не так уже й складно, якщо є бажання зупинити ворога на інформаційному просторі.