Про звільнення Жукровського
Інші блоги автора
- Без вивісок і зі штрафами! 4 груд, 17:45
- Як забудовники Львова підклали свиню своїм же колегам 28 жовт, 18:15
- Скільки поверхів збудувати поруч із церквою чи історичною віллою? 14 жовт, 14:54
Якщо хтось думав, що знищення реформи державної служби зупиниться на реваншистських змінах у законодавство, то глибоко помилявся. Теперішня влада потребувала не лише вивести з-під дії конкурсів керівників місцевих державних адміністрацій та ліквідувати принцип політичної неупередженості.
Процес пішов далі. Система почала самоочищення від тих посадовців, які стали “помилкою матриці”. Саме їх призначили на відкритих конкурсах після Революції Гідності й саме вони розуміють, чому державний службовець повинен бути політично нейтральним. А отже, їх слід звільнити. Адже ці Люди не будуть виконувати ні злочинні, ні безглузді вказівки вищих державних керівників, які за будь-яку ціну хочуть зберегти себе при владі.
Одним з таких посадовців вважаю Ярослава Жукровського, якого перед самим Новим роком звільнили з посади керівника Львівського обласного управління юстиції. Я не буду аналізувати результати його роботи, хай своє слово скажуть місцеві експерти та журналісти. Для мене, утім, був важливий сам принцип, який у роботі застосовув Жукровський, а саме – «юстиція, відкрита для людей». Доступність керівника для простої людини, онлайн-трансляції з робочого місця, виїзні засідання юстиції у глибинках, зрештою, адекватна комунікації з медіа – все це ознаки сучасного та зрілого державного службовця європейського штибу.
Та, з’ясувалось, для центральної влади набагато зручніші «червоні директори» радянського зразка, які послуговуються іншим принципом – «я начальник, ти дурень». Таких дуже багато залишилось і на вулиці Винниченка у Львові, і в інших державних органах влади. І саме на них робить влада ставку з метою самозбереження.
Є ще одна обставина, що привертає до себе увагу. Ярослав Жукровський перед Новим роком зареєстрував новий статут громади міста Львова і 27 грудня на сесії міської ради урочисто вручив його міському голові Львова. А вже 28 грудня його звільнили. Виконувати обов’язки призначили Романа Мазура. Нагадаю, саме він у 2010 році був керівником міського управління юстиції і – увага! – відмовив у реєстрації статуту громади Львова… Збіг і випадковість? Можливо, але я в це не вірю.
Влада не припиняє мене дивувати. Виявляється, вона не лише неефективна та корупційна, а ще й параноїдальна.