П’яний прокол Spiegel’я

Любко Петренко, 2 березня 201181116

Німецька преса (якщо говорити про якісні видання на кшталт Frankfurter Allgemeine, Sűddeutsche Zeitung, Spiegel тощо) завжди вважалася зразком об’єктивності й ретельності. Беручи інформацію з німецьких видань у мене ніколи не виникало підозр, сумнівів, намірів перевірити з інших джерел. Я з досвіду знав, що німецький журналіст може дати руку на відтин за все написане. «Слово промовлене стає брехнею» - це не про них.

Саме тому мене так вразило подання доволі сумнівної «алкогольної статистики» сайтом поважного німецького тижневика Spiegel.

Спершу у мене виникла підозра, що інформацію, яку вже встигла передрукувати маса українських сайтів, просто «невдало» переклала Inopressa.ru. Тож вирішив звірити з оригіналом. Ні, жодних перекручень не виявлено. Все як пише Spiegel-Online: і про те, що кожен третій українець у віці від 25 до 30- років – хронічний алкоголік і про те, що алкоголь тут вважають ліками, і про 14-літніх дітей, котрі на 100 відсотків ходять п’яними до школи…

ArticleImage_1_87326.jpg

Хоча все ж дечим Inopressa.ru таки зманіпулювала, хоча інформацію не перекручувала, лише недоказала. Зрештою, російський сайт й не мав наміру передавати увесь німецький текст, а зробив лише реферативний переклад. З цього «реферату» чомусь випало таке речення, де стверджується, що Україна, згідно з нещодавно оприлюдненим дослідженням ВООЗ, є європейським чемпіоном щодо споживання алкоголю.

Не складно зрозуміти чому російський сайт упустив саме це речення. Адже інформація такого характеру зразу ж стає доволі популярною, а оскільки оприлюднили її зовсім нещодавно, то вона ще аж ніяк не могла вивітритися з пам’яті ні росіян, ні українців. Нагадаємо, що згідно з дослідженнями ВООЗ, Україна здобула лише п’яту позицію. Перед нею ще йдуть такі європейські держави, як Молдова, Чехія, Угорщина та Росія.

Тож логічно припустити, що й решта повідомлень у статті є доволі сумнівними, зокрема й статистика, подана без вказання соціологічної інституції яка проводила дослідження. А що вже казати про якусь непевну винницьку вчительку Ірину Руденко, яка бачить своїх учнів вічно п’яними…

Скажу чесно: не очікував я такого від шановного Spiegel’я. Ретельніше треба ставитися до своєї роботи, панове колеги.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 16

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • ret 28 березня 2011, 12:10

  [url= http://zaxid.net/blogentry/86792/] Попередній допис ![/url]

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Друх 2 березня 2011, 17:45

  Любку, ну з ким не буває? Малося на увазі, напевно, те, що майже 100% підлітків пробували [b]хоча б раз в житті[/b] алкоголь, але німцю щось поплуталося :) Було недавно таке дослідження Центру Разумкова про причини високої смертності в Україні. А третина алкоголіків - це останні дані ВООЗ, правда там це третина від тих, що взагалі вживають і лише серед чоловіків. До того ж норма зарахування до алкоголіків - більше 60 грам алкоголю за раз. Я ще й здивувався, що в нас лише третина - алкоголіки :)

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • xyz 2 березня 2011, 16:08

  Ігор > Bardzo się cieszę, że zainteresowało Pana, jakie w tej sprawie stanowisko zajmuje konsul Opaliński. Pozna je pan, jeśli skorzysta z jednego, a najlepiej ze wszystkich linków, które podałem w komentarzach do newsa [i]«Свобода»: Генконсул Польщі у Львові розпалює міждержавну ворожнечу[/i]. Proszę zwrócić uwagę na to, że działania Svobody były reakcją na zorganizowanie uroczystości z okazji rocznicy potwornej zbrodni dokonanej na cywilach przez ukraińską formacje SS oraz UPA w Hucie Pieniackiej. O tym, że ta uroczystośc się odbyła, zaxid.net jednak nie poinformował, tylko zrelacjonował prowokacyjne wystąpienie deputowanego ze Svobody, partii która już nie pierwszy raz starała się uniemożliwić złożenie hołdu ofiarom swoich ideowych i politycznych protoplastów.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук