Радянська влада дуже постаралась дискредитувати фемінізм, – дослідниця
Радянська влада дуже постаралась, щоб дискредитувати термін фемінізм і цю ідею, яка багатьох лякає. Про неї мало знають, тому ще більше бояться, – переконана президентка Української асоціації дослідників жіночої історії, кандидат історичних наук Оксана Кісь.
Як зазначила Оксана Кісь на лекції у Львові, загалом в Україні є проблема з самоповагою і почуттям власної гідності, відтак, не всі готові усвідомлювати, декларувати, відстоювати свої права.
«Те, що діється зараз в жіночому українському русі, з одного боку, це радикалізація цього руху. З’являються групи дуже радикально налаштовані, чого раніше не було. Вони вдаються до акцій дуже радикального формату і до гасел достатньо радикальних. З іншого боку, маємо цілком успішні традиційні процвітаючі організації, які плекають традиції в Україні… В Україні можемо говорити про процес зрілості жіночого руху, коли обидва полюси спектру заповнені і між ними є достатньо широкий вибір жіночих організацій – освітніх, соціального орієнтованих, дослідницьких, які так чи інакше покривають основну тематику, пов’язану з гендерною рівністю та емансипацією», – сказала Оксана Кісь.
Вона також долала, що жіночі організації в Україні останнім часом активно консолідуються та продовжують працювати над політизацією 8 березня, який, наголосила вона, світова спільнота відзначає у форматі дня солідарності жінок, попри те, що в Україні в більшості продовжують говорити про свято «весни, краси, кохання».
Довідка. За інформацією Центру міської історії Центрально-східної Європи у Львові, Оксана Кісь – кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України, президентка Української асоціації дослідників жіночої історії, голова Науково-дослідного Центру "Жінка і суспільство".
З 1994 року досліджує жіночу та гендерну проблематику в межах української історії та історичної етнології; сучасні наукові зацікавлення зосереджені в ділянці усної жіночої історії та жіночого історичного досвіду у ХХ ст., про що має низку публікацій в Україні та за кордоном. Друге видання її книги "Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)" вийшло друком у Львові у 2012… Викладає авторські курси з усної історії, гендерних студій, жіночої історії, феміністської антропології та становища жінок в контексті постсоціалістичних трансформацій. Живе і працює у Львові.