Референдум щодо перейменування Македонії визнали таким, що не відбувся

Конституція Македонії передбачає, що дійсним референдум вважається при щонайменше 50% явці громадян

СвітАндрій Стець, 1 жовтня 20182490
Референдум щодо перейменування Македонії визнали таким, що не відбувся
фото ЕРА
Македонія і Греція підписали угоду про перейменування Республіки Македонія у Республіку Північна Македонія

Глава Центрвиборчкому Македонії Олівер Дерковски заявив, що референдум щодо перейменування країни не є таким, що відбувся через низьку явку.

За словами Дерковски, Конституція Македонії передбачає, що дійсним референдум вважається при як мінімум 50% явці громадян, в цьому ж разі на дільниці прийшло лише 34,74% громадян, інформує Associated Press.

91,46% громадян, що проголосували підтримали перейменування, проти виступили 5,65%. Це дало привід ЄС та НАТО привітати результати референдуму.

Додамо, що референдум про перейменування Македонії носив консультативний характер і остаточне слово тепер за парламентом країни. Перейменування країни на Північну Македонію є обов'язковою умовою Греції для розблокування вступу балканської країни в ЄС і НАТО.

Нагадаємо, на голосування було винесено наступне запитання: «Чи виступаєте ви за членство в Євросоюзі і НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонією та Грецькою Республікою?».

У рамках підписаної угоди з Грецією Македонія погодилася змінити свою назву на Республіку Північна Македонія, в той час як Греція погодилася зняти своє давнє вето щодо інтеграції Македонії в НАТО і ЄС.

Греків не влаштовує назва Республіка Македонія, оскільки, вона відповідає назві грецької області Македонія. Націоналісти і президент країни Гьорге Іванов виступають проти компромісу з Афінами. У Греції націоналістичні кола також висловлювалися проти угоди з македонцями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук