Річка Миклашівка поблизу Львова стала помаранчевою від стоків

Знімальна група разом із екологами шукала причину забруднення річки

СуспільствоЮрій Герун, 2 листопада 2017, 18:15 1811 3

Річка Миклашівка, що протікає поблизу Львова, раптово набула незвичного помаранчевого кольору. Мешканці села, де тече брудна вода, щодня напували в річці худобу та випасали біля неї птицю. Про екологічне лихо негайно повідомили поліцію та екологів. Знімальна група ZAXID.NET Новин вирушила на пошуки витоків забруднення разом із екологічною інспекцією.

У с. Миклашів, що у Пустомитівському районі на Львівщині, екологічна тривога. Однойменна річка враз стала мутною та жовтою. За словами мешканців, у водоймі водиться риба, тут плавають качки та напувають худобу. Що буде тепер, у селі не знають.

«Річка була чистенька. Худоба ходить попри річку, може пити. Якщо би хтось злив один раз щось, то воно би зараз спливло і того би не було, а воно тече від 10 години ранку і таке саме червоне, значить з якоїсь фірми спливає», – пояснив Іван Ковалюк, мешканець села Миклашів.

«Річка червона є не перший раз. Десь півтора місяці тому вона така ж сама була, але припинилося, а сьогодні концентрація є ще вища. У нас є криниці, близько є ґрунтові води, які стікають і люди користуються тою водою», – занепокоєний інший мешканець села Миклашів Юрій Дутко.

Селяни повідомили про забруднення голову, той викликав відповідні служби.

«Ця річка змінила колір від невідомої речовини. Таке враження, що червоної. Відчуття, що там є якісь добавки хімії чи ще чогось. Було прийнято рішення повідомити поліцію, також повідомили всі інстанції, які би мали тим займатись, бо може статися лихо», – розповів сільський голова с. Миклашів Василь Коваль.

Разом із екологами журналісти вирушили на пошуки джерела забруднення. 7 км вище по течії на околицях міста Винники екологи знайшли помаранчеву притоку річки Миклашівки. Забруднена речована витікає із труби, яка веде до системи колекторів.

«Тут по горизонту йде підвищення і зрозуміло, що вони починаються ось тут, тому що концентрація тут більша. Ми відібрали проби в річці вище та нижче по рельєфу і у колекторі. По концентрації буде зрозуміло, що вона тут десь поступає», – пояснив представник Державної екологічної інспекції Львівщини Іван Вірт.

У колодязі одного з колекторів помітний потік такого ж кольору. Поряд – невідоме підприємство. Його працівників зацікавили наші дослідження та допомагати вони чомусь відмовились.

Далі ще цікавіше: у асенізаційний колектор зливають нечистоти з вантажівок. За час, який журналісти провели на території, приїздили три вантажні машини. Та дозвіл на таку діяльність показати відмовились.

Пошуки джерела викидів тривають. Свій висновок – інформацію про систему колекторів та труб – має надати «Львіводоканал».

«Ми дослідили після колектора, який приймає асенізаційні машини, ще кілька колекторів, які є близько до підприємства, що здійснює якесь незрозуміле виробництво. Будемо досліджувати, що це за підприємство і чи це можуть бути його скиди», – пояснив представник Державної екологічної інспекції Львівщини Іван Вірт.

Хто забруднив Миклашівку і яку шкоду завдано екології, буде визначати обласна екоінспекція. Результати аналізів обіцяють оприлюднити впродовж двох тижнів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук