Родичі політв'язнів та громадські активісти підписали спільне звернення до влади
Підписанти вимагають докладати більше зусиль, щоб повернути бранців додому
До теми
28 жовтня родичі в'язнів Кремля, адвокати, народні депутати, а також представники громадськості оприлюднили спільне звернення до АП, СБУ, РНБО, Мінюсту та МЗС щодо більш рішучих кроків задля повернення бранців до України.
У звернені викладені вимоги призначити конкретну особу або інституцію, відповідальну саме за переговорний процес у питанні щодо звільнення категорії українських громадян, які з політичних мотивів утримуються в неволі на території РФ та тимчасово окупованого Криму.
Також підписанти вимагають зобов’язати цю особу або інституцію регулярно звітуватися у закритому від громадськості режимі перед родичами політв’язнів щодо прогресу в переговорному процесі. Також ця особа або інституція має звітуватися перед громадськістю (в обсязі, що не завадить веденню переговорів) щодо прогресу в переговорному процесі та здійснених з метою звільнення бранців.
«Попри поодинокі прецеденти звільнення та повернення громадян України додому, масштаби проблеми тільки зростають. Тільки протягом останніх кількох місяців відбулися затримання щонайменше вісьмох громадян України в тимчасового окупованому Криму, а також журналіста Романа Сущенка - в Росії. При цьому, під вартою, в СІЗО та колоніях на території Росії - від Ростова-на-Дону до Магадана - за різними сфабрикованими справами залишаються кілька десятків в’язнів “першої хвилі”. Найвідоміші з них - кінорежисер Олег Сенцов та кримський активіст Олександр Кольченко, на захист котрих виступав увесь світ - починаючи від європейської кіноеліти, завершуючи Європарламентом та іншими міжнародними міжурядовими організаціями», - йдеться у звернені.
Його автори наголошують, що перспективи звільнення цих бранців залишаються доволі примарними. «Ми усвідомлюємо, що всі ці справи є породженням беззаконня в РФ та агресивної політики Кремля щодо України. Утім, родичі осіб, що утримуються з політичних мотивів, а також їх адвокати, ставлять під сумнів достатність зусиль, які докладає Україна задля звільнення їх рідних та підзахисних.
Уже третій рік поспіль їх постійно просять зберігати режим тиші, при цьому, ніхто не вважає за потрібне повідомляти їх бодай у закритому режимі про те, яких саме зусиль доклала Україна задля звільнення бранців із російського полону», - наголошується у звернені.
Звернення підписали народні депутати, представники різних парламентських фракцій, а також родини та захисники ув’язнених із політичних мотивів у Росії та окупованому Криму, громадські діячі, активісти, журналісти та діячі культури. Звернення є відкритим для підписання.