Росія хоче ввести спецмита для України на три товари

9 липня 20139281
Росія хоче ввести спецмита для України на три товари
фото ZAXID.NET
Шоколад

У вiдповiдь на введення Україною спецiального податку на iмпорт автомобiлiв Росiйська Федерацiя запровадить додатковий податок на iмпорт шоколаду, вугiлля та скла, повiдомляє Reuters.

Росiя направила Свiтовiй органiзацiї торгiвлi (СОТ) повiдомлення, в якому заявила, що український автомобiльний податок ударить по росiйському експорту автомобiлiв на суму $328 млн, ще $36 млн Росiя недорахується у виглядi податкiв.

З метою компенсувати це РФ залишає за собою право стягувати мита розмiром EUR01 за 1 кг українського шоколаду, 15% - на iмпортi скла та 54% при iмпортi вугiлля.

Згiдно iз законами СОТ, членами якої є Україна та Росiя, постраждала країна має право запровадити податок у вiдповiдь, щоб вiдшкодувати збитки.

Як повiдомлялося, Туреччина у рамках норм СОТ зарезервувала за собою право з 12 липня цього року оподаткувати 23% митом iмпорт українських волоських горiхiв як вiдповiдний захiд на обмеження Україною iмпорту автомобiлiв, проте Київ має намiр переконати Анкару вiдмовитися вiд таких санкцiй.

У повiдомленнi, направленому членам СОТ 12 червня, Анкара уточнює, що таке рiшення застосовується у рамках статтi 8.2 угоди про захиснi заходи (Safeguards Agreement) цiєї органiзацiї, яка дозволяє вводити компенсацiйнi мита, якщо сторони не змогли домовитися. Згiдно з даними Bloomberg BNA, це перший випадок застосування цiєї статтi в iсторiї СОТ.

Передбачається, що мито буде введено з 12 липня. Туреччина уточнює, що iмпорт українських горiхiв у 2012 роцi становив $26,7 млн, що виводить на сумарнi мита $6,1 млн - це повнiстю вiдповiдає сумi мит на iмпорт турецьких автомобiлiв, який минулого року становив $55 млн.

В Українi з 14 квiтня введено спецiальнi мита на iмпорт до країни нових легкових автомобiлiв об'ємом бензинового двигуна 1000-1500 куб. см розмiром 6,46% та 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно вiд країни походження та експорту.

Стурбованiсть введеними обмеженнями висловили ЄС та цiла низка країн, серед яких США та Пiвденна Корея.

Нагадаємо, що раніше були введені спеціальні мита на імпорт в Україну нових легкових автомобілів з бензиновими двигунами об'ємом 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту. Імпортери авто в Україні станом на травень не ввозили в Україну автомобілів з об'ємом бензинових двигунів 1-2,2 л, які потрапляють під дію введених з 14 квітня ввізних мит.

Додамо, що міністр економіки надіється, що спецмито реанімує український автопром.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • РОСТИСЛАВ 11 липня 2013, 09:28

  ДА БЫСТРЕЙ БЫ ЭТОТ ГРЕБАНЫЙ АВТОПРОМ ЗАГНУЛСЯ!ЗАЕХАЛИ ВЫ УЖЕ ЕГО РЕАНИМИРОВАТЬ!ДАЙТЕ ЛЮДЯМ,КАК БАТЬКА,КУПИТЬ ЗА 1000 ЕВРО НОРМАЛЬНЫЙ АВТО В ЕВРОПЕ,РАСТАМОЖИТЬ ЗА 20$ И СЧАСТЛИВО ЕЗДИТЬ НЕ БОЯСЬ ЗА СЕМЬЮ.ПО КРАЙНЕЙ МЕРЕ ВАШ ЛАНОС СО ВСЕМИ КОНДИЦИОНЕРАМИ РОВНО СТОЛЬКО ТАМ И СТОИТ.ДОБАВЛЮ,ЧТО ДЛЯ ЕВРОПЕЙЦА ЭТО ЗАРПЛАТА ЗА 2 НЕДЕЛИ!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук