Росія повернула бронепотяги у свої війська
Міноборони РФ має намір зберегти чотири спеціальні броньованих поїзди, що знаходяться на озброєнні армії. Відповідне рішення ухвалив глава військового відомства країни-агресора Шойгу, який скасував розпорядження свого попередника Сердюкова.
Про це пишуть російські «Известия».
Як зазначається, у період «контртерористичної операції» на Північному Кавказі з 2002 по 2009 рік військові створили групу бронепоїздів, приписаних до Залізничних військ. Після завершення активної фази бойових дій у Чечні в Міноборони вирішили, що використання у сучасній армії спеціальних поїздів не потрібно екс-міністр Сердюков прийняв рішення демонтувати з поїздів озброєння, а потяги відправити на консервацію.
Як повідомили виданню у міністерстві РФ, після несподіваної відставки Сердюкова у 2012 році його накази про реорганізацію різних підрозділів Міноборони не були виконані.
За свідченням офіцерів, спецпотяги відмінно зарекомендували себе в Чечні, коли була потрібна охорона потягів з будівельними, військовими вантажами або особовим складом, щоб уникнути їх підриву бойовиками. Крім того, бронепоїзди виявилися незамінними для прикриття саперів, які розмінували залізничне полотно.
У Південному військовому окрузі РФ після ремонту і переозброєння знаходяться чотири сучасних спецпотяга «Байкал», «Терек», «Амур» і «Дон». Вони були сформовані на початку 2000-х років з декількох бронепоїздів, побудованих в середині минулого століття. До 1980-х років потяги використовувалися на Далекому Сході, де охороняли мости та залізничні перегони на радянсько-китайському кордоні.