Росію не покликали на міжнародний форум з кібербезпеки
США не покликали Росію на міжнародну онлайн-зустріч, яка буде присвячена створенню стратегії для протидії програмам-здирникам. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело в адміністрації президента США.
Як повідомляється, Вашингтон напряму взаємодіє з Москвою щодо проблеми хакерів-вимагачів.
«Ми ведемо активні дискусії з росіянами, але на цей конкретно форум ми їх не запросили», — заявив високопоставлений чиновник адміністрації США і також додав, що це не означає, що Росія виключена від участі у майбутніх подібних зустрічах.
Чиновник розповів, що форум триватиме два дні й включатиме такі теми, як переслідування злочинців-вимагачів, використання дипломатії для протидії кібервимагачам та допомога країнам стати більш стійкими до таких кібератак.
Загалом на конференцію запросили 30 країн, зокрема Україну, Мексику, Ізраїль, Німеччину та Велику Британію.
Видання зазначає, що, за даними незалежних експертів з кібербезпеки, багато груп вимагачів здійснюють атаки з України та Росії. Деякі чиновники і аналітики США вважають, що російські хакери діють в умовах мовчазного схвалення Росії, але не перебувають під її прямим контролем. Кремль подібні звинувачення відкидає.
Влада США минулого року звинуватила російських хакерів у кібератаці на американські держустанови. 10 грудня 2020 року стало відомо, що невідомі хакери зламали мережу провідної компанії з кібербезпеки FireEye і викрали цифрові інструменти, за допомогою яких фахівці виявляли уразливості в системах захисту інших компаній і урядів.
Американські ЗМІ повідомляли, що від атаки постраждали 50 організацій і відомств, серед яких Міноборони. Хакерам вдалося викрасти тисячі листів співробітників Держдепу США. Зловмисники атакували американські структури через системи кіберзахисту Orion компанії SolarWinds.
У травні повідомлялося про двох великих хакерських атаках – на американську трубопровідну компанію Colonial Pipeline і найбільшого у світі виробника м'яса JBS. В обох випадках зловмисники, які блокували доступ до комп'ютерних систем компанії, вимагали та отримали великий викуп. У причетності до обох інцидентів запідозрили хакерів з Росії.