Мер Львова Андрій Садовий заявив, що очікує від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана зняття штучних перешкод для вивезення сміття зі Львова. 15 червня Садовий опублікував у Facebook перелік заходів, до яких, на його думку, має вдатися центральна влада у цій ситуації.
Серед іншого, мер Львова фактично прямим текстом заявив, що за блокуванням активістами сміттєпресувальної лінії у Рясному стоїть голова ЛОДА Олег Синютка, і звернувся до Гройсмана, щоб той «дав команду» голові ЛОДА припинити ці блокування.
Садовий також наголосив на необхідності припинення штучної блокади вивезення сміття зі Львова, виділення реальної земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу, а також сприяння уряду у виділенні кредиту ЄІБ, чого Львів очікує уже майже два роки.
«Ви граєтесь життям і здоров'ям реальних людей, а не стовпчиками в діаграмах рейтингів. Керована вами система має достатньо інструментів боротьби зі мною і ви це вже активно використовуєте. Не рухайте людей!», – заявив Садовий, звертаючись до Гройсмана і "інших державних очільників".
Станом на ранок 15 червня у Львові залишаються переповненими 383 майданчики для збору ТПВ. Це 31% від загальної кількості майданчиків у Львові. Найгіршою є ситуація з вивозом сміття у Сихівському районі (187 переповнених майданчиків), у Шевченківському районі (116).
Нагадаємо, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду у середу, коментуючи прохання Львова оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації, заявив, що Садовий має сам організувати вивіз сміття зі Львова. У відповідь Андрій Садовий назвав звернення Гройсмана «елементарним хамством».
Як відомо, що львівська мерія заявляє про відмову навколишніх полігонів ТПВ приймати сміття зі Львова, причому це стосується не лише Львівщини, але й інших областей. З початку року ЛОДА двічі (у січні і березні) сприяла вивезенню сміття, домовляючись на кілька днів з навколишніми полігонами ТПВ. В кінці квітня представники ЛОДА, Львівської облради і міськради за участі віце-прем’єра Володимира Кістіона підписали меморандум з мерами навколишніх міст про вивезення протягом двох років сміття на їхні сміттєзвалища. Однак цей меморандум не виконується, оскільки мери райцентрів відмовляються приймати обумовлені обсяги сміття.