САП не побачила корупції в діях Дениса Єрмака і віддала справу поліції
Справу щодо «плівок Єрмака» перекваліфікували на «шахрайство»
Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала Нацполіції справу щодо корупції за участі брата очільника Офісу президента Андрія Єрмака. Спершу справу кваліфікували як «зловживання впливом», а згодом – як «шахрайство». Про це повідомили в юридичній компанії «Міллер», яка захищає депутата Гео Лероса, який опублікував відеозаписи за участі Дениса Єрмака, брата Андрія Єрмака.
«Суть зловживання впливом в тому, що особі дають гроші за те, що вона вплине на прийняття рішень кимось іншим. А суть шахрайства в тому, що особа, зловживаючи довірою, виманює гроші, просто для власного збагачення. Шахрайство, на відміну від зловживання впливом, не відноситься до корупційних злочинів, тому справа більше не в підслідності НАБУ», – пояснюють в юридичній компанії.
Адвокат Гео Лероса Масі Найєм у коментарі «Українській правді» повідомив, що САП вважає, що Денис і Андрій Єрмак не отримували грошей за призначення на посади, а тому не можна говорити про зловживання впливом.
«За моєю інформацією, логіка прокурорів САП така: Денис і Андрій Єрмак начебто не отримували грошей за призначення на посади, тож це не зловживання впливом, а вже шахрайство - інших фігурантів справи Дмитра Штанька і Сергія Шумського. В зв’язку з цим перекваліфікація і справа вже не підслідна НАБУ, а підслідна поліції», – розповів Масі Найєм.
Як інформував ZAXID.NET, 29 березня народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади. Серед запропонованих посад звучали Київська митниця, Міністерство інфраструктури та Укрзалізниця. Також спілкувалися про телеканал «Україна» та Національний комплекс «Експоцентр України».
У відповідь на це Андрій Єрмак повідомив, що подасть заяви до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань. У підсумку правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень, але лише одне з них стосується саме змісту оприлюднених відео – цю справу порушила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Решта лише пов'язані з самим фактом публікації компромату на главу ОП