СБУ випадково знайшла унікальні архівні документи ОУН на Тернопільщині

СБУ випадково знайшла унікальні архівні документи ОУН на Тернопільщині
Документи могли належати до архіву Теребовлянського районного проводу ОУН, який діяв у 40-х роках ХХ століття

На Тернопільщині співробітники Служби безпеки України випадково знайшли схованку із раритетними документами ОУН. Це сталося під час перевірки одного з покинутих будинків, куди правоохоронці приїхали для перевірки інформації про незаконне зберігання зброї, повідомили у прес-службі СБУ.

Як зазначається, під час огляду підвалу однієї із закинутих будівель на околицях Теребовлі правоохоронці виявили сховок із документами, що були закопані у металевому бідоні на півтораметровій глибині. Документи були загорнуті у шпальти радянських газет, випущених у листопаді 1950 року. Поверхневий огляд знахідки дозволяє припустити приналежність документів до архіву Теребовлянського районного проводу ОУН, який діяв на території області у 40-х роках минулого століття.

Для реставрації документів, їх оцінки і вивчення співробітники СБ України передадуть знахідку у Львів, де з нею працюватимуть фахівці Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Нагадаємо, у березні 2015 року аналогічна знахідка була зроблена в Козівському районі на Тернопільщині, де також знайшли бідон з документами районного проводу ОУН. У березні 2014 року була схожа знахідка у Бережанському районі на Тернопільщині. Тоді відкопали бідон з близько тисячею документів Служби безпеки ОУН, найважливішими з яких були некрологи повстанців. Ці документи відновлюють в реставраційній лабораторії ЦДВР та Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук