Секретний вертоліт РФ виявився незахищеним від прослуховування українськими волонтерами
Українські волонтери перехопили радіоефір новітнього прототипу вертольота радіоелектронної боротьби ВКЗ Росії Мі-8 МТПР-1 в небі над Кримом. Про це інформує InformNapalm.
Як зазначається, завдяки прослуховуванню ефіру українським волонтерам стали відомі місця базування, позивні, частоти, відпрацьовані маршрути та результати навчальних застосувань засобів радіоелектронної боротьби Росії. «Волонтери групи «Армія SOS» передали міжнародній розвідувальній спільноті InformNapalm ексклюзивні докази перебування на території окупованого Криму новітніх прототипів вертольотів радіоелектронної боротьби Мі-8 МТПР-1», - йдеться у повідомленні.
У 2016 році стало відомо, що Міноборони РФ має отримати 10 вертольотів радіоелектронної боротьби Мі-8 МТПР-1, оснащених станцією активних перешкод «Рычаг АВ». Поставки ВКС РФ вертольотів даного зразка, на думку розробників, повинні істотно збільшити можливості авіації по прориву і придушення ППО. За інформацією ТАСС, перші партії вертольотів Мі-8 МТПР-1 надійшли до прикордонних з Україною Західного і Південного військових округів.
Їхню наявність було виявлено та підтверджено під час чергового сеансу блокування бортовими комплексами РЕП-авіаційного діапазону частот у березні 2017 року. Досі не вдавалося зафіксувати їхнє використання на території Криму.
Зазначається, що новітні російські прототипи вертольотів Мі-8 МТПР-1 призначені для прикриття груп фронтових бомбардувальників і/або армійської авіації від засобів протиповітряної оборони (ППО). «Вертольоти цього типу можуть бути використані РФ з кримського плацдарму у разі подальшої ескалації та втілення планів нападу на територію України з підтримкою авіації», - підсумували в InformNapalm.
Цікаво, що радіоперехоплення ефіру сучасного російського зразка РЕБ ВКС РФ волонтери здійснили за допомогою пристрою HackRF One. Цей пристрій є глибокою модернізацією, відомого всім любителям радіоефіру, китайського «донгла» (від англ. Dongle) на основі мікросхеми RTL. Вона дозволяє проводити моніторинг широкої смуги частот і фіксувати виявлений сигнал. Крім того, програмне забезпечення для пристрою знаходиться у відкритому доступі і має відкриту архітектуру.