Сеймова комісія вимагає пояснень зростання вартості будівництва Польського дому у Львові

СвітРоман Ганкевич, 6 липня 20176730
Сеймова комісія вимагає пояснень зростання вартості будівництва Польського дому у Львові
фото РАР
З 2013 року вартість будівництва Польського дому у Львові зросла з €4 млн до €10 млн

Сеймова комісія зв’язків з поляками за кордоном вимагає детальної інформації від МЗС, МВС, Сенату та адміністрації, а також організації «Польська спільнота» у справі будівництва Польського дому у Львові. Причиною цього стали постійні зміни проекту вартість будівництва, пише «Польське радіо».

Як зазначається, спочатку будівництво Польського дому у Львові мало коштувати 17 млн злотих (€4 млн), але з часом його вартість зросла більш ніж вдвічі - нині йдеться вже про 43 млн злотих (€10 млн). Голова організації «Польська спільнота» Даріуш Пйотр Боніславський заявив, що від 2013 року проект постійно змінювали. Він сказав, що за це відповідальність несе, в основному, Консультаційна рада, до складу якої входять, здебільшого, львівські поляки.

За його словами, остаточної форми проект набув у 2016 році. Однак, будівельні роботи постійно продовжувалися, а цього місяця ще будуть представлені планові документи витрат на різні варіанти оздоблювальних робіт.

Голова сеймової комісії зв’язків з поляками за кордоном Анна Шмідт Родзєвич не вірить, що будівництво буде завершено наступного року, коли Польща відзначатиме сторіччя незалежності. Вона наголосила, що на заваді цьому стоять темпи робіт та проблеми з їхнім фінансуванням.

Ще однією проблемою є також не тільки все більший бюджет інвестиції, а й зволікання з перерахунком грошей підряднику. Організація «Польська спільнота» запевняє, що завершить процедури, пов’язані з передачею відповідної суми в Україну. Цьогоріч мова йде про понад 4 млн злотих (€940 тис.).

Зазначимо, що Польський дім у Львові будують від 2015 року. Завершити усі роботи планували найпізніше у соту річницю відновлення незалежності Польщі, тобто у листопаді 2018 року. Однак після візиту у червні сеймової комісії зв’язків з поляками за кордоном виявилося, що тепер це видається нереальним у зв’язку з відсутністю коштів. «Заборгованість перед підрядником – компанією ABM Wschód – складає понад мільйон злотих», - сказав її голова Кшиштоф Павелек. Гроші, а це 4 млн злотих цього року, Сенат Польщі повинен передати через організацію «Польська спільнота».

Тоді ж голова сеймової Комісії зв’язків з поляками за кордоном Анна Шмідт-Родзєвич у розмові з «Польським радіо» повідомила, що вона займеться цим питанням та проведе перемовини як з представниками Сенату, так і «Польської спільноти», а також МЗС Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук