Ще шість медзакладів Львова перетворять у некомерційні підприємства
У четвер, 19 квітня, депутати Львівської міської ради дозволили перетворити шість міських медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. Усього до кінця року у місті змінять статус 15 медзакладів.
Так, у найближчі місяці у некомерційні підприємства перетворять такі лікарні:
- восьма міська клінічна лікарня (вул. Навроцького, 23);
- перша міська клінічна лікарня імені князя Лева (вул. Ужгородська,1);
- міська лікарня «Хоспіс» (вул. Котляревського, 53);
- міська дитяча клінічна лікарня (вул. Пилипа Орлика, 4);
- клінічна лікарня швидкої медичної допомоги (вул. Миколайчука, 9);
- пологовий клінічний будинок №1 (вул. Мечникова, 8).
Медзаклади після зміни статусу зможуть отримувати кошти через Національну службу здоров’я України, минаючи управління охорони здоров’я ЛМР.
Раніше планувалось, що ці медичні заклади змінять свій статус у 2020 році, оскільки вони надають вторинну медичну допомогу. Проте, за словами керівника міського управління охорони здоров’я Володимира Зуба, вони вирішили не зволікати і перетворитись в комунальні некомерційні підприємства вже у 2018 році.
Під час засідання депутати також погодили статут комунального некомерційного підприємства, згідно якого будуть працювати медзаклади Львова. У статуті описуються права та обов’язки медзакладів, структура їхньої власності, повноваження лікарів та методи контролю за діяльністю цих установ.
Нагадаємо, що 22 березня депутати ЛМР дозволили 10 міським медичним закладам, що надають первинну медичну допомогу, змінити свій статус. Як писав ZAXID.NET, якщо ці заклади встигнуть стати некомерційними підприємствами до 1 липня, то вже у другому півріччі 2018 року сімейні лікарі цих закладів зможуть заробляти гроші за рахунок капітаційної ставки – 370 грн за кожного пацієнта, який підписав з лікарем декларацію. Саме стільки держава платитиме сімейному лікарю за одного пацієнта (за дітей і літніх пацієнтів -удвічі більше).
Водночас Львівська облрада на засіданні 17 квітня прийняла рішення про перетворення 14 обласних комунальних закладів охорони здоров’я у комунальні некомерційні підприємства.