Синод єпископів УГКЦ звернувся до українців з нагоди президентських виборів

Єпископи УГКЦ просять українців не знехтувати своїм виборчим правом і не голосувати за тих, хто обіцяє швидкі вирішення складних проблем

Синод єпископів Української греко-католицької церкви (УГКЦ) в середу, 13 лютого, оприлюднив звернення до українського народу з нагоди президентських виборів, які відбудуться 31 березня. У ньому вони закликали усіх українців прийти на вибори і зробити свій вибір усвідомлено, а кандидатів на пост президента закликали чесно і прозоро вести передвиборчу кампанію і пропонувати виборцям програму, яку «справді можливо виконати».

Зокрема, синод єпископів УГКЦ у своєму зверненні наголосив, що кожен, хто має право голосу, повинен ним скористатися, продемонструвавши таким чином готовність до особистої відповідальності за майбутнє України.

«Не беручи участі у виборах чи недбало та легковажно віддаючи свій голос, ми не робимо позитивного внеску в подальший розвиток і утвердження української державності, а також знецінюємо жертву цілих поколінь наших волелюбних предків, які століттями мріяли і виборювали право бути господарями на власній землі. Ми не маємо права через ігнорування чи занедбання свого виборчого обов’язку нівелювати зусилля героїв сучасності – наших воїнів, які самовіддано захищають Україну. Задумаймося, яку національну і державну спадщину ми зготуємо прийдешнім поколінням, якщо сьогодні проявимо легковажність і легкодушність, поверховість і безвідповідальність у своїх рішеннях і діях», – наголосили єпископи УГКЦ і додали, що вибір потрібно робити усвідомлено.

Вони також порадили виборцям звертати увагу на те, яку конкретну модель розвитку країни пропонують кандидати на пост президента та якими шляхами вони хочуть її досягати.

Синод єпископів УГКЦ закликав на виборах підтримати тих, хто обстоює принципи державного суверенітету, цілісності і цивілізаційного вибору українського народу.

«Особливо слід бути обережними щодо осіб, які пропонують легкі та швидкі способи вирішення дуже непростих питань, зокрема війни і миру. Бо встановлення миру з агресором будь-якою ціною та на його умовах означає знищення Української Держави та втрату державності і, де-факто, є прихованою відмовою від власного суверенітету та свободи народу. Кожен, хто на основі популістських підходів пропонує такого типу розв’язки, не гідний довіри українських громадян», – наголошується у зверненні.

Також УГКЦ закликала кандидатів у президенти поводитися чесно, прозоро і відповідально, рішуче відкидаючи негідні засоби ведення виборчої кампанії, і представити громадянам програму дій, яку справді можливо виконати, для дієвого захисту суверенітету України і морального, суспільно-політичного та економічного оновлення нашої держави й народу.

Окремо єпископи УГКЦ закликали уникати під час передвиборчої кампанії підкупу виборців чи продажу виборцями своїх голосів.

«Перестерігаємо всіх перед загрозою важкої вади наших виборчих кампаній – корупції, тобто намагання купити голоси виборців чи готовності громадян продати свій голос за якісь короткотермінові матеріальні вигоди, котрі відтак обернуться стратегічною поразкою народних устремлінь і прагнень», – сказано у зверненні.

Вони також порадили українцям прочитати пам’ятку виборця-християнина щодо усвідомлення відповідальності за власний голос і пам’ятку політика-християнина щодо зобов’язання дотримуватися християнських цінностей у своїй політичній діяльності.

Нагадаємо, президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня. Для участі у виборах президента зареєструвалося 44 кандидати, довжина виборчого бюлетеня складатиме 115 сантиметрів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук