Солі вистачить на всіх, якщо знати, де шукати
Поради нутриціологині про споживання солі і про те, чому її краще все ж замінити
Інші блоги автора
- Які запаси допоможуть харчуватись збалансовано під час війни 21 квіт 2022, 11:47
До теми
От дефіциту чого я на полицях не чекала, так це солі. А ви? Напишу трішки про сіль та спеції, раз такі розмови.
За даними CDC, 9 з 10 людей у США переїдають сіль. Вона нам не ворог, але й потрібна в невеликій кількості, щоб бути здоровим. Хімічна назва солі, яку ми їмо/п’ємо (наприклад, сіль у сільниці), – хлорид натрію, на етикетках часто написано просто «натрій», зверніть увагу.
Більша частина (до 70%) солі, яку ми їмо, надходить:
- з оброблених продуктів (наприклад, хот-доги, ковбаси, напівфабрикати, хліб, соуси, консервації, солена риба і снеки, тверді сири, хлібці);
- з ресторанних продуктів.
Найбільша кількість натрію у нашому тілі знаходиться у крові та рідині, що оточує клітини, де він допомагає підтримувати баланс цих рідин, що важливо, наприклад, для нормалізації тиску і роботи клітин загалом. Окрім цього, натрій відіграє ключову роль у нормальній роботі нервів і м’язів. Наші нирки допомагають регулювати рівень натрію в організмі, регулюючи кількість, що виділяється з сечею. Також ми втрачаємо його з потом.
Дефіцит натрію в їжі дуже рідкісний за нормальних умов – навіть при дієті з дуже низьким вмістом натрію. Тому спокійно, дихаємо і згадуємо, що в продуктах з магазину, ресторану ми його і так отримаємо достатньо.
Надлишок натрію може:
- підвищити кров'яний тиск;
- збільшити ризик серцевих захворювань та інсульту.
Спробуйте зменшити свою тривогу про дефіцит солі та загалом зменшити кількість солі у раціоні за допомогою трав і спецій. Додати смаку улюбленій страві допоможуть:
- часник сирий та часник гранульований;
- сік лимону/лайма/апельсину, цедра;
- цибуля, її сік, суха цибуля;
- сушений кріп, прованські, італійські трави, базилік, розмарин;
- суміш перців (дуже люблю купувати горошком і молоти вдома);
- харчові дріжджі (це дууже смачно);
- копчена паприка;
- бальзамічний, яблучний оцет (в міру).
З часу введення прикорму дитині я не солю фактично нічого. І ми вже звикли з чоловіком. Спершу солили поверх, а тепер навіть лінь то робити.