Спецслужби США понад 20 років стежили за урядом Німеччини, - WikiLeaks

СвітРоман Ганкевич, 2 липня 20152160
Факсиміле звіту НБА щодо стеження за канцлером Німеччини Ангелою Меркель

Агентство національної безпеки (АНБ) США здійснювало прослуховування не тільки телефонів канцлера Німеччини Ангели Меркель, але і значної частини членів уряду ФРН.

Про це повідомляє газета Süddeutsche Zeitung і телерадіокомпанії NDR і WDR з посиланням на документи Wikileaks.

Як відомо, документи Wikileaks датуються 2010-2012 роками, однак у них зазначено, що за міністерствами економіки, фінансів і сільського господарства Німеччини АНБ шпигунило ще з 90-х років. Найбільше американську розвідку цікавила інформація про валютної і торговельної політики ФРН. Всього в списку контрольованих АНБ персон перебували власники 69 телефонних номерів, включаючи високопоставлених службовців міністерства фінансів Німеччини і Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Також агенти АНБ цікавилися Грецією. Наприклад, у документах Wikileaks міститься текстова запис телефонної розмови Меркель від 11 жовтня 2011 року. Говорячи про становище Афін в той період, канцлер Німеччини зізналася в «повній розгубленості». Потім Меркель заявила, що навіть додаткове списання боргів Афін не допомогло б вирішити проблему, адже Греція не здатна погасити решту заборгованості.

Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що організація Wikileaks, яка займається оприлюдненням секретних дипломатичних документів після їх отримання зі свої джерел, опублікувала дані про прослуховування президентів Франції.

У Wikileaks стверджують, що документації значилася в Агентстві національної безпеки США під грифом «цілком таємно».

Згідно з опублікованими документами, американські спецслужби стежили за трьома останніми президентами Франції, а також за представниками французького уряду і дипломатичними установами. Пізніше стало відомо, що президент Франції Франсуа Олланд скликав Раду безпеки країни для оцінки отриманої інформації.

Раніше скандал з прослуховуванням з боку США торкнувся також й іншої ключової країни ЄС - Німеччини. Зокрема, світ облетіла інформація про те, що США стежили за телефонними розмовами канцлера Ангели Меркель.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук