Споживачі Волині за півроку розрахувалися за газ на 78,7%
Рівень розрахунків споживачів Волинської області за використаний природний газ у січні-червні цього року становив 78,7%. Населення повністю розрахувалося за спожитий природний газ цього року й частково погасило борги минулих років - 2,7 млн гривень. Пільги й субсидії, призначені населенню на оплату спожитого природного газу, профінансовано повністю, - повідомили ZAXID.NET в Головному управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.
Бюджетні установи, що фінансуються з обласного бюджету, також повністю розрахувались за спожитий природний газ, установи, що фінансуються з районних і міських бюджетів, - на 98,9%.
Рівень розрахунків за газ установ і організацій, що фінансуються з державного бюджету, становив на 1 липня 85,1%, підприємств комунальної теплоенергетики - 47,2%. Заборгованість теплопостачальних підприємств за 2009 рік на 1 липня становила 55,9 млн гривень. Найбільші борги за газ мають підприємства теплопостачання міста Луцька - ТзОВ "Енергетична компанія "Луцьктеплоенерго" (23 млн грн) та ДКП "Луцьктепло" (25,1 млн грн), міста Ковеля - ПТМ "Ковельтепло" (6,2 млн грн), міста Нововолинська - КП "Нововолинськтеплокомуненерго" (1,8 млн грн), міста Володимира-Волинського - ПТМ "Володимир-Волинськтеплокомуненерго" (917 тис. грн).
Серед виробничих управлінь житлово-комунального господарства найбільші борги за газ у Рожищенському (512 тис. грн) та Луцькому районах - ВУЖКГ с. Рокині (489 тис. грн). У ВЖКГ с. Рокині найнижчий рівень розрахунків за спожитий природний газ 2009 року - усього 1,4%, із 383 тис. грн, які треба було оплатити, заплачено тільки 5,5 тис. гривень. Враховуючи значну заборгованість за спожитий природний газ підприємствами комунальної теплоенергетики, керівництву районних адміністрацій, відповідних міст і районів вказано на потребу опрацювати питання погашення заборгованості за газ за рахунок кредитних ресурсів.
Керівників теплопостачальних підприємств зобов’язано оформити кредити в установах ВАТ "Державний ощадний банк України" на погашення різниці у ціні на природний газ для бюджетних установ, що фінансуються з місцевого бюджету.
Що стосується розрахунків споживачів області за електроенергію, то тут ситуація значно краща порівняно з розрахунками за газ. Однак не всі вчасно розраховуються за спожиту електроенергію. За січень-червень цього року приріст боргу становив 3 млн гривень, зокрема заборгованість підприємств комунального господарства області - 2,2 млн грн, установ й організацій, що фінансуються з державного бюджету - 0,8 млн гривень.
Серед підприємств комунального господарства області найбільші борги у підприємств міста Луцька - (на 1 липня недоплата становила 1,4 млн грн), міста Ковеля (249 тис грн), міста Нововолинська (236 тис. грн), міста Володимира-Волинського (189 тис. грн), Камінь-Каширського району (48 тис. грн), Любешівського району (19 тис. грн), Маневицького району (19 тис. грн).