США відмовилися розсекретити знімки запуску російської ракети по літаку MH17

Зі знімками дали можливість ознайомитись лише прокурору у справі про збиття літака

Сполучені Штати Америки відмовилися розсекретити супутникові знімки, на яких зафіксовано момент пуску російської ракети по літаку рейсу MH17 у 2014 році. Про це стало відомо в понеділок на судовому засіданні в Нідерландах, пише BBC.

У судовому комплексі «Схіпхол», розташованому під Гаагою, завершилося судове засідання у справі МН17. Наступні слухання відбудуться 9 червня.

У зв’язку з поширенням коронавірусу кількість людей, які можуть перебувати у суді обмежена. Загалом до процесу було допущено 100 осіб. Серед них судді, прокурори, адвокати, родичі загиблих та представники ЗМІ.

Під час засідання, прокуратура повідомила, що запит щодо знімків було надіслано США ще в 2014 році. У відповідь Вашингтон надіслав меморандум (офіційний документ) з описом знімків і супутньою технічною інформацією.

Потім головному прокурору Нідерландів у справах тероризму надали можливість перевірити, наскільки правильно була викладена інформація в меморандумі. Прокурор зміг особисто ознайомитися з засекреченими американськими знімками і звірити їх з описом у меморандумі, відтак він дійшов висновку, що інформація в меморандумі підтверджується іншими джерелами, з якими він ознайомився.

Меморандум, наданий США, і висновок прокурора Нідерландів у справах тероризму були долучені до матеріалів справи. Однак самі супутникові знімки, наявні у США, так і не були розсекречені, а отже, громадськість їх не побачить.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук