Суд у Варшаві заарештував Славоміра Новака на три місяці

Колишнього керівника Укравтодору підозрюють в організації злочинної групи та відмиванні брудних грошей

Славомір Новак назвав своє затримання «політичним актом»

У середу, 22 липня, Варшавський суд тимчасово заарештував колишнього керівника Укравтодору Славоміра Новака на три місяці. Про це повідомив польський телеканал Polsatnews.

Як зазначає телеканал, Славомір Новак винним себе не відчуває, а своє затримання назвав «політичним актом». Його адвокат заявив, що буде оскаржувати це рішення суду.

Суд також заарештував на три місяці Яцека П. Колишній командир військового підрозділу «Грім» Даріуш Завадка отримав умовний арешт із правом на заставу у розмірі 1 млн злотих.

Речниця варшавської прокуратури Мірослава Хир заявила, що рішення суду щодо Даріуша Завадку буде оскаржувати прокуратура. За її словами, у цій ситуації запобіжний захід має бути лише у вигляді ізоляції.

Нагадаємо, що 20 липня колишнього керівника «Укравтодору» Славоміра Новака затримали у Варшаві за підозрою у корупції, керуванні організованою злочинною групою та відмиванні грошей. Разом із Новаком затримали колишнього каомандира «Грому» Даріуша Завадку і ґданського підприємця Яцка П.

Злочини у яких звинувачують Новака були скоєні ним, коли він очолював «Укравтодор» у 2016-2019 роках. У зв’язку із затриманням Славоміра Новака українські та польські детективи прововели низку обшуків в Україні та Польщі. Зокрема обшуки провели у львівському офісі компанії Onur Group Ukraine.

У той же день, на спільному брифінгу САП та НАБУ розповіли, що в 2016-2019 роках низка чиновників «Укравтодору» створила злочинну групу, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, виділених на будівництво доріг в Україні. За версією слідства, корупційна схема розпочиналася на території України, а фактично закінчувалася на території Польщі. Сума тендерів, яка відпрацьовується у рамках спільного слідства українських і польських правоохоронців щодо ексглави Укравтодору Славоміра Новака, становить 270 млн євро.

Звинувачення в організації злочинної групи та відмиванні брудних грошей прокуратура Варшави висунула колишньому керівнику Укравтодору Славоміру Новаку 21 липня.

Того ж дня Центральне антикорупційне бюро Польщі повідомило Новаку про підозру за дорученням НАБУ та САП в межах спільної слідчої групи.

НАБУ та САП зафіксували три епізоди, які можуть свідчити про ймовірне отримання колишнім керівником «Укравтодору» неправомірної вигоди. Всі ці випадки пов’язані з ухваленням рішень про використанням коштів, наданих міжнародними фінансовими організаціями у вигляді кредитів на ремонт українських доріг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук