Суд вдруге відсторонив підозрюваного в смерті дитини хірурга Жидачівської райлікарні

Медик не працюватиме до завершення підозри у справі

Медики Жидачівської районної лікарні встановили 12-річному Романові Кулаку неправильний діагноз

У п'ятницю, 25 січня, Галицький суд Львова ухвалив рішення відсторонити від роботи Жидачівської районної лікарні Юрія Михайлюка, з вини якого у 2017 році помер 12-річний хлопчик з Тернопільщини Роман Кулак.

Про судове рішення на своїй Facebook-сторінці повідомила громадська активістка, голова громадської ради при СБУ Галина Янко. Рішення суду діятиме до дня завершення підозри у справі – 28 лютого.

Суддя Галицького районного суду Ірина Волоско взяла до уваги, що минуле рішення суду базувалося на підставі неправдивої характеристики з лікарні, яку подав обвинувачений. Юрій Михайлюк має право оскаржити нове рішення суду в апеляційному суді.

Копія ухвали Галицького районного суду щодо відсторонення Юрія Михайлюка (фото Галини Янко)

Це вже друге рішення судді Ірини Волоско про відсторонення Юрія Михайлюка від займаної посади. Рішення від 4 січня вже через десять днів скасував Апеляційний суд Львівської області.

Слідство у справі смерті 12-річного жителя Тернопільської області Романа Кулака тривало понад півтора року, але лише на початку січня 2019 року лікарям Юрію Михайлюку і Ганні Чущак оголосили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.140 ККУ (неналежне виконання професійних обов’язків медиком). Якщо вину хірурга Юрія Михайлюка та чергової лікарки Ганни Чущак доведуть, їм може загрожувати до п'яти років ув'язнення.

Нагадаємо, у грудні 2017 року клінічно-експертна комісія МОЗ підтвердила, що саме непрофесійні дії медиків спричинили смерть 12-річного Романа Кулака в Жидачівській районній лікарні у червні 2017 року. Медики у районі діагностували отруєння і тепловий удар, а насправді у хлопчика був заворот кишківника і натомість лікарі у Львові не встигли його врятувати.

Після цього скандалу у головного лікаря Жидачівської райлікарні Богдана Бойчука навіть забрали дворічну президентську стипендію. Два тижні тому Богдан Бойчук звільнився з посади головного лікаря Жидачівській райлікарні після смерті 28-річної породіллі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук