Суд ЄС відмовився розморожувати активи російського бізнесмена Аркадія Ротенберга
До теми
Суд Європейського Союзу визнав необґрунтованими санкції проти російського бізнесмена Аркадія Ротенберга, які діяли з липня 2014 року по березень 2015 року, проте підтвердив санкції 2015-16 років. Активи бізнесмена залишаться заблокованими, Ротенбергу заборонено в’їжджати у ЄС. Про це йдеться у повідомленні Суду загальної юрисдикції Євросоюзу.
Суд погодився з доводами захисту Ротенберга, і дійшов до висновку, що Рада ЄС не змогла належним чином обґрунтувати необхідність включення Ротенберга в санкційний список в період з липня 2014 року по березень 2015 року. Зокрема, на думку суду, згадки про близькість бізнесмена до російських політиків, що приймають рішення, недостатньо для накладення санкцій.
У березні 2015 року Рада ЄС змінила обґрунтування включення Ротенберга в санкційний список. У рішенні про продовження санкцій зазначено, що Ротенберг безпосередньо пов’язаний з будівництвом мосту в Крим, «сприяючи таким чином його інтеграції в Російську Федерацію, що ще більше підриває територіальну цілісність України», а також з освітнім проектом «Дітям Росії: адреса – Крим», який «підтримує політику російського уряду з інтеграції Криму в Росію». Ці аргументи Суд ЄС визнав обґрунтованими.
Захист Ротенберга може оскаржити вердикт суду протягом двох місяців в Європейському суді правосуддя.
Нагадаємо, у липні 2014 року Євросоюз включив Аркадія Ротенберга до списку санкцій, заморозивши його активи в європейських юрисдикціях, і обґрунтував це тим, що бізнесмен є «давнім знайомим» президента Росії Володимира Путіна і його колишнім спаринг-партнером по дзюдо, а також що він «нажив своє майно під час правління Путіна», отримав низку дуже вигідних контрактів в рамках підготовки Олімпійських ігор в Сочі. Крім того, ЄС заявив, що Ротенберг є одним з бенефіціарів «анексії» Криму, оскільки є основним акціонером «Гіпротрансмост» – компанії, яка виграла тендер на проектування і підготовку будівництва моста через Керченську протоку.