Суд заарештував сепаратиста, котрий просував федералізацію України за гроші РФ

Арештований Юрій Житомирський, за версією прокуратури, платив депутатам облрад гроші, аби ті голосували за вигідні Росії рішення

Печерський районний суд Києва заарештував на два місяці Юрія Житомирського – колишнього помічника нардепів Геннадія Кривошеї і Дениса Силантьєва – за спроби дестабілізувати ситуацію в Україні. Про це повідомляє LB.ua.

Розслідуванням встановлено, що Житомирський наприкінці 2014 року разом з невстановленими особами створив злочинну групу для виконання розробленого в Росії злочинного плану, спрямованого на дестабілізацію ситуації в Україні.

Для досягнення поставленої мети у Верховній раді він запропонував голові секретаріату міжфракційного депутатського об'єднання «Депутатське об’єднання з реформування податкового, митного та земельного законодавства України» Ганні Яровій увійти до складу злочинної групи.

В ухвалі зазначають, що Житомирський був одним із співзасновників громадського об'єднання «Депутатський контроль», при цьому інші засновники цього об’єднання не знали про плани підозрюваного.

Впродовж 2016 року Житомирський і Ярова вживали заходів для ухвалення на сесіях обласних рад різних регіонів України за грошову винагороду звернень до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про розмежування повноважень між центральною і місцевою владою.

Для прийняття рішень залучали посередників (зокрема, секретарів облрад) за грошову винагороду від 60 до 100 тис. доларів. Йдеться про Львівську, Харківську, Закарпатську області і Запоріжжя.

22 лютого 2017 року Житомирського затримали, а 23 лютого йому оголосили підозру.

Житомирський донедавна був помічником нардепів Геннадія Кривошеї (фракція «Народний фронт») і Дениса Силантьєва (фракція «Радикальної партії Ляшка»), а раніше – Володимира Бедевки і Євгена Волинця (обидва – «Комуністична партія»).

Нагадаємо, 21 лютого 2017 року голова Служби безпеки України Василь Грицак та генеральний прокурор України Юрій Луценко заявили про викриття двох груп осіб, які на замовлення Росії готували різні заходи із дестабілізації ситуації в Україні. До них входили помічники деяких народних депутатів, зокрема Юрій Житомирський.

За словами силовиків, прихована федералізація України у вигляді вільних економічних зон, виборів губернаторів, надання російській мові особливого статусу, знищення вертикальних структур управління тощо є однією з основних цілей політики РФ щодо України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук