Творчий експеримент здійснили мисткині Дарія Альошкіна і Марія Антоняк - осучаснили традиційні ремесла. Разом й відкрили виставку у Львівському музеї етнографії.
Дарія Альошкіна - скульпторка, автор витинанок, художній керівник театру тіней "Див". У тому ж театрі працює акторкою і Марія Антоняк, яка паралельно займається ткацтвом.
Марія Антоняк упродовж 2 років ткала колекцію народних сорочок.
"З-поміж них є декілька сорочок, орнамент яких належить до Полісся, житомирське Полісся, є й із Поділля, це Борщівська сорочка, вона мене особливо захоплює. Але часом я беру лише частину взору і вкраплюю його у сорочку", - розповіла Марія Антоняк.
Коли сорочки уже були виткані, Дарія Альошкіна створила до них витинанки - головний убір і спідницю. У нижній частині спідниці помістила чоловіче обличчя як символ фундаменту жіночого світу.
"Дивлячись на сорочку, я відштовхувалася від неї, її символів і їх вже вплітаю у витинанку, що воно було співзвучно і водночас, щоб не заважало сорочці", - додала Дарія Альошкіна.
"Ці художниці засвідчують, як можна абсолютно традиційні техніки: витинанку, ткацтво, використовуючи традиційні взірці, орнаменти, адаптувати до сьогоднішнього дня і подати їх модерно", - поділився враженнями директор Львівського музею етнографії Роман Чмелик.
Виставка триватиме до початку червня.