Ткані сорочки львів'янки поєднали із витинанками

Головні новини Львова за 12.05Марічка Крижанівська, 12 травня 2015, 19:54 1550 0

Творчий експеримент здійснили мисткині Дарія Альошкіна і Марія Антоняк - осучаснили традиційні ремесла. Разом й відкрили виставку у Львівському музеї етнографії.

Дарія Альошкіна - скульпторка, автор витинанок, художній керівник театру тіней "Див". У тому ж театрі працює акторкою і Марія Антоняк, яка паралельно займається ткацтвом. 

Марія Антоняк упродовж 2 років ткала колекцію народних сорочок.

"З-поміж них є декілька сорочок, орнамент яких належить до Полісся, житомирське Полісся, є й із Поділля, це Борщівська сорочка, вона мене особливо захоплює. Але часом я беру лише частину взору і вкраплюю його у сорочку", - розповіла Марія Антоняк.

Коли сорочки уже були виткані, Дарія Альошкіна створила до них витинанки - головний убір і спідницю. У нижній частині спідниці помістила чоловіче обличчя як символ фундаменту жіночого світу. 

"Дивлячись на сорочку, я відштовхувалася від неї, її символів і їх вже вплітаю у витинанку, що воно було співзвучно і водночас, щоб не заважало сорочці", - додала Дарія Альошкіна.

"Ці художниці засвідчують, як можна абсолютно традиційні техніки: витинанку, ткацтво, використовуючи традиційні взірці, орнаменти, адаптувати до сьогоднішнього дня і подати їх модерно", - поділився враженнями директор Львівського музею етнографії Роман Чмелик.

Виставка триватиме до початку червня. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук