Тристороння контактна група одноголосно заявила про припинення вогню на Донбасі
8 вересня Контактна група може домовитися про відведення озброєнь калібром менше 100 мм
Обидві сторони конфлікту на Донбасі повністю дотримуються режиму припинення вогню, що підтвердили у вівторок, 1 вересня, всі учасники відеоконференції Тристоронньої контактної групи за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей, повідомила прес-секретар представника України у Тристоронній контактній групі, другого президента України Леоніда Кучми Дар'я Оліфер .
«Завершилася відеоконференція тристоронньої контактної групи за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей. Всі учасники онлайн-зустрічі підтвердили: обидві сторони повністю дотримуються режиму припинення вогню. Зокрема, цей факт засвідчив заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг, а також офіцери з Спільного центру з контролю і координації (за припиненням вогню)», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.
У порядку контролю за виконанням режиму припинення вогню і напередодні засідання Тристоронньої контактної групи, яке відбудеться в Мінську 8 вересня, і де передбачається підписання угоди про відвід озброєнь калібром менше 100 мм, наступна відеоконференція Тристоронньої контактної групи за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей відбудеться у п'ятницю, 4 вересня, додала речниця Кучми.
Під «окремими районами Донецької та Луганської областей» маються на увазі території, які перебувають під контролем «ДНР» і «ЛНР».
Як повідомляв ZAXID.NET, 26 серпня Тристороння контактна група у Мінську домовилася про стійке припинення вогню щонайменше на тиждень, починаючи з 1 вересня.
У вівторок, 1 вересня, бойовики підтвердили свій намір припинити обстріл українських позицій.
Зазначимо, що Контактна група вже тричі домовлялася як про припинення вогню, так і про відведення важких озброєнь. Зокрема, такі домовленості були підписані 5 і 19 вересня минулого року, а також 12 лютого цього року. Останні домовленості також затвердили лідери «нормандської четвірки» – президенти України, Франції і Росії, а також федеральний канцлер Німеччини. Однак бойовики продовжували порушувати усі домовленості.