Понад мільйон жителів Донбасу можуть залишитися без придатної до вживання питної води
Через бюрократію і проблеми з безпекою тисячі жителів зони конфлікту можуть залишитися без життєво необхідної допомоги
Гуманітарна ситуація на Донбасі погіршується, тисячі постраждалих внаслідок конфлікту взимку можуть залишитися без життєво необхідної допомоги.
Як повідомив Центр новин ООН, міжнародні організації, які готові відреагувати, стикаються з серйозними проблемами при наданні допомоги найвразливішим категоріям населення, які постраждали від конфлікту, який триває з квітня 2014 року.
Доступ до потребуючих осіб обмежений через відсутність безпеки, бюрократичні перепони, а також матеріально-технічні проблеми. Експерти ООН відзначають, що в найважчому становищі перебувають близько двох мільйонів осіб в районах, розташованих уздовж лінії зіткнення між силами АТО і бойовиками.
«Половина з цих людей живе у районах, які контролює влада, а інша частина – на неконтрольованих урядом територіях. Постійні перестрілки і обстріл у багатьох гарячих точках уздовж лінії зіткнення становлять серйозну загрозу життю багатьох цивільних осіб», – наголошується в заяві.
Згідно з повідомленням, представники гуманітарної спільноти неодноразово намагалися домовитися з усіма сторонами конфлікту з тим, щоб вони забезпечили вільний і безперешкодний доступ до тих, хто потребує допомоги, в тому числі пом’якшили бюрократичні процедури. Експерти ООН нагадали про наближення зими і наголосили, що вирішити всі ці питання необхідно найближчим часом, побоюючись, що він сплив, і через наявні обмеження тисячі постраждалих можуть залишитися без життєво необхідної допомоги. Зокрема, через продовження бойових дій приблизно 1,3 мільйона людей на сході України ризикують позбутися доступу до безпечної питної води.
В ООН також серйозно стурбовані становищем внутрішньо переміщених осіб: станом на сьогодні їх налічується 1,4 мільйона. Близько 60 відсотків усіх зареєстрованих внутрішніх біженців – люди похилого віку. 13 відсотків — діти. Всі вони потребують термінової допомоги.
При цьому, за даними Центру новин ООН, донори не поспішають виділяти кошти для надання допомоги українцям, котрі постраждали у результаті конфлікту. На кінець серпня донори надали або пообіцяли надати на проекти в Україні 114 мільйонів доларів США, а це всього 37% від запитаних на ці цілі 317 мільйонів доларів США.
Як повідомляв ZAXID.NET, 26 серпня Тристороння контактна група у Мінську домовилася про стійке припинення вогню щонайменше на тиждень, починаючи з 1 вересня.
1 вересня у штабі АТО повідомили, що бойовики підтвердили свій намір припинити вогонь.