ЦВК оголосила Володимира Зеленського обраним президентом України

Офіційні результати опублікують в «Урядовому кур’єрі» та «Голосі України» до 4 травня

ЦВК оголосила Володимира Зеленського обраним президентом України
фото УНІАН
Новим президентом України офіційно став Володимир Зеленський

У вівторок, 30 квітня, Центральна виборча комісія оголосила остаточні результати президентських виборів, другий тур яких відбувся 21 квітня. Згідно з цими результатами, шостим президентом України став Володимир Зеленський.

За офіційними результатами, Зеленський отримав 73,22%, тоді як його суперник, чинний президент Петро Порошенко набрав 24,45%, повідомила на засіданні ЦВК її голова Тетяна Сліпачук, зачитуючи відповідний протокол.

Як відомо, про перемогу Зеленського стало відомо 23 квітня, коли ЦВК опрацювала усі електронні протоколи. Однак офіційними вважаються лише результати, встановлені на основі паперових протоколів окружних виборчих комісій з мокрими печатками.

Основним суперником Зеленського на президентських виборах був чинний президент Петро Порошенко, який програв йому у двох турах зі значним відривом.

Публікація офіційних результатів президентських виборів-2019 у газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр» очікується до 4 травня.

Новообраний президент вступає на посаду не пізніше, ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів, тобто його інавгурація має відбутися не пізніше 3 червня 2019 року. Він повинен присягнути українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради.

Згідно з постановою Верховної Ради від вересня 2005 року, день проведення засідання для складення присяги новообраним президентом України визначається рішенням українського парламенту за поданням голови Верховної Ради. Час урочистого засідання, список гостей і інші організаційні питання спікер парламенту узгоджує з новообраним президентом і головою Конституційного суду України.

Володимир Зеленський народився 25 січня 1978 року в Кривому Розі Дніпропетровської області. Кар’єру починав як комік, актор, телеведучий, сценарист, продюсер і режисер. Найуспішнішим проектом Зеленського є студія «Квартал-95», в якій він до обрання на посаду президента обіймав, зокрема, посаду засновника і художнього керівника.

Про президентські амбіції Зеленського в Україні почали говорити після виходу серіалу «Слуга народу», в якому він зіграв роль вчителя історії, котрому вдалося стати президентом. Зі слів соціологів, українці думали про президентство Зеленського ще в 2017 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук