У Міжнародний день людей зі синдромом Дауна львів'яни носили різні шкарпетки

Головні новини Львова 21.03Оксана Сенишин, 21 березня 2017, 21:55 724 0
дивіться також

Флешмоб для того, аби показати, що різниця між здоровими та людьми зі синдромом Дауна лише в одній хромосомі.

У львівській спільноті «Лярш-Ковчег», що опікується людьми з особливими потребами, 21 березня – свято.Ця спільнота у всьому світі солідарна з людьми із синдромом Дауна. На підтримку хворих у цей день учасники спільноти одягають різні шкарпетки. Адже в їхній майстерні «Знесіння» серед вихованців – дві особливі жінки. Серед них – 54-річна Ганна Максим’як.

«Мене тут називають Ганнуся. А інколи «турботлива бабуся», бо піклуюся про всіх. Щось приношу, щось подаю», – розповіла Ганна Максим'як, яка хвора на цю недугу.

А ще є в «Лярш-Ковчезі» 23-річна Аня Шмотолоха, учасниця спільноти.

«Люблю людей, із ними спілкуватися», – розказала Аня Шмотолоха.

Жінки приходять до спільноти, аби вчитися жити. До прикладу, Аня в цей день допомагала на кухні: любить чистити картоплю, нарізати її, готувати всім чай. Не боїться і посуд помити. А п'ять років тому, прийшовши до «Ляршу», боялася навіть спілкуватися із людьми. Зараз активна: сама є актором особливого театру, багато читає казок.

«Я прочитала казку «Колобок», «Рукавичку», «Пан Коцький», – розповідає Аня.

Натомість Ганна Максим'як у спільноті вже 15 років. Любить плести з бісеру та малювати. А тепер вже навіть сама уміє зварити макарони. Багато, каже, робить і вдома.

«Диван застеляю. А в суботу підлогу мию. Дуже допомагаю мамі», – хвалиться жінка.

Міжнародний день людей зі синдромом Дауна відзначають не випадково 21 числа у третій місяць року. Це своєрідний натяк на зайву хромосому у їхній двадцять першій парі. Та це робить таких людей лише особливими.

«Вони вміють по-особливому любити. Ти можеш не бачити їх півроку, ти можеш не бачити їх рік, але вони тебе пам’ятають.І вони по-особливому люблять. Вони вміють подарувати цю любов. Незалежно скільком людям це треба подарувати. Вони на всіх знаходять ту любов», – підсумувала координатор зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег» Наталя Кретович.

І особливо ці люди для себе нічого не вимагають. Як і Ганна на свій день народження:

«Хочу шампунь. Духи. І зубну пасту».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук