У Бельгії наклали арешт на державні активи Росії у справі ЮКОСу

СвітОльга Карабан, 17 червня 20155791
У Бельгії наклали арешт на державні активи Росії у справі ЮКОСу

У середу, 17 червня, усі російські установи в Бельгії, за винятком диппредставництв, отримали документ судових приставів про накладення арешту на державне майно Російської Федерації, що знаходиться в їх розпорядженні, а також на їхні борги РФ.

У документі зазначено, що арешт провадиться на підставі рішення бельгійського арбітражного суду від 18 липня 2014 року за позовом компанії «Юкос Юніверсал Лімітед». Зазначена в ньому сума позову - €1,6 млрд, інформує «Інтерфакс-Україна».

Як вказують пристави, позивач вимагав такої міри, «бо має серйозні побоювання щодо можливості отримати належну йому суму, зокрема, через систематичну відмову Російської Федерації виконувати винесені проти неї судові рішення та враховуючи ставлення РФ до цього рішення».

За словами представника контори судових приставів «Марк Сакре - Стефан Сакре - Піт Де Смет», перераховані в списку організації зобов'язані у двотижневий строк заявити про грошові кошти і майно Російської Федерації, що знаходяться в їх розпорядженні, а також борги перед РФ. Або про відсутність у них державного майна та боргів.

У списку перераховані практично всі великі банки, зареєстровані в Бельгії, і навіть такі організації, як «Євроконтроль», який регулює повітряний рух над Європою. У ньому - всі російські представництва, крім захищених імунітетом дипломатичних, аж до архиєпископства Брюссельського і Бельгійського РПЦ, в тому числі представництва недержавних організацій та ЗМІ.

В обґрунтовуючій частині постанови про арешт згадується серед іншого рішення Європейського суду з прав людини, яке РФ відмовилася добровільно виконувати.

«ЄСПЛ вимагав у РФ представити план виплати всієї суми, зазначеної в його рішенні (понад €1 млрд), не пізніше 15 червня 2015 року і погашення судових витрат не пізніше тієї ж дати», - йдеться в документі.

Іншим обґрунтуванням арешту активів названо той факт, що «російський уряд неодноразово заявляв, що вважає судове рішення суто політичним», і в бюджеті РФ на 2015 рік немає жодних вказівок на його виконання.

Нещодавно Міністерство юстиції РФ заявило про передчасність виконання постанови Європейського суду з прав людини у справі «ВАТ» НК «ЮКОС» проти Росії».

«У зв'язку із зверненням депутатів Держдуми до Конституційного Суду РФ із запитом про перевірку на відповідність Конституції статті 1 закону «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини та основних свобод і Протоколів до неї «та інших положень законодавства РФ будь-які матеріали з питання виконання названої постанови Мін'юстом Росії в Комітет міністрів Ради Європи не направлялися», - йдеться у відповіді Мін'юсту РФ на запит «Інтерфаксу».

«Виконання Мін'юстом Росії постанови в умовах, коли викладені в ній висновки суперечать раніше прийнятим судовим актам КС РФ, а питання про можливість визнання в російській правовій системі обов'язковості подібних рішень перебуває на розгляді КС РФ, представляється передчасним», - заявили в Мін'юсті.

У понеділок глава Мін'юсту РФ Олександр Коновалов заявив, що вважає рішення ЄСПЛ про виплату компенсацій акціонерів НК «ЮКОС» безпідставним і висловив сумнів, що Росія зможе його виконати.

Раніше Комітет міністрів Ради Європи констатував, що Росія не виявляє готовності виконати рішення Європейського суду з прав людини по підготовці до 15 червня поточного року плану виплати компенсацій колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • shtymp 17 червня 2015, 22:53

  А тепер можна розслабитися, відкинутися на спинку крісла і спостерігати над реакцією кацапні з кайфом і фужером гарного вина. :)))

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук