У червні 28 мешканців Львівщини захворіли на хворобу Лайма
Серед хворих двоє дітей віком 3 і 4 роки
До теми
За червень на Львівщині зафіксовано 28 випадків хвороби Лама. Інфекція в організм мешканців області потрапила через укуси кліщів. Серед інфікованих – двоє маленьких дітей, одній дитині – три, другій – чотири роки, повідомила ZAXID.NET завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.
Серед 28 людей, в яких діагностували хворобу Лайма, найбільше львів’ян – 21 (з них двоє дітей), мешканців Золочівського району – три, у Жидачівському, Мостиському, Пустомитівського і Яворівському районах – по одному випадку.
«Серед львів’ян, в яких діагностували це захворювання, кліщі найчастіше присмоктувалися у Сихівському лісі (6 випадків), у парку «Знесіння», у 5-му парку, на «Погулянці» тощо. Кліщі присмоктувалися до людей не лише в лісі, парку, а й навіть біля житлових будинків – на вулицях Сяйво, Симоненка, Науковій, П. Орлика. У лабораторії центру за 6 місяців ми дослідили 199 кліщів, які принесли на дослідження люди. 61 з них був інфікований, тобто 30% кліщів заражені бореліями», – каже Ірина Куліш.
У львівських парках акарицидну обробку розпочали лише у червні. Раніше цього зробити не могли через дощову погоду. Регулярна і вчасна боротьба з кліщами, як твердять медики, зменшує кількість кліщів, інфікованих бореліями. Торік у червні на Львівщині було зафіксовано 33 випадки хвороби Лайма, а за 6 місяців – 72. Цього року - на 17 випадків менше.
Нагадаємо, хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%.