У Дрогобицькій гімназії з батьків незаконно зібрали ₴295 тис. благодійних внесків

У Дрогобицькій гімназії неофіційно витрачали благодійні внески батьків

Державні аудитори виявили у діяльності відділу освіти Дрогобицької міськради фінансові порушення на 229,4 тис. грн, а в одному із закладів освіти – операції з готівкою, яка проходила поза казначейським обслуговуванням, на 295,1 тис. грн.

Зокрема, аудитори виявили, що у Дрогобицькій гімназії ім. Богдана Лепкого без зачислення на рахунок закладу освіти і без відображення в бухгалтерському обліку здійснювали фінансові операції із готівкою на загальну суму 295,1 тис. грн, отриманою від батьків гімназистів. Про це повідомили у Західному офісі Держаудитслужби за підсумками ревізії за період з 31 травня 2015 року по грудень 2017 року.

«Цю суму становлять благодійні внески, які надходили від батьків учнів гімназії, незважаючи на те, що низкою нормативних та розпорядчих документів заборонено збирання готівки в установах освіти. Благодійні внески мали б надходити на офіційні спеціальні рахунки закладів освіти, відкриті в органах казначейства», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що використання благодійних внесків закладами освіти не заборонене законодавством, але має відбуватися через зачислення на їхні офіційні рахунки. Також відповідно до закону «Про освіту», який набув чинності наприкінці вересня 2017 року, заклади освіти повинні оприлюднювати інформацію про надходження і використання коштів, незалежно від того, йдеться про державні кошти чи про благодійні внески батьків, до 1 грудня бюджетного року.

Серед виявлених фінансових порушень у діяльності відділу освіти Дрогобицької міськради левову частку склали порушення, пов’язані із виплатою зарплати – 90,4 тис. грн та зайвою сплатою єдиного соціального внеску – 96,8 тис. грн. Зокрема, виявили випадок виплати зарплати вчителю, який здобув вищу освіту за кордоном, однак його диплом не був нострифікований. Також встановлено виплату зарплати працівникам у той час, коли вони перебували на стаціонарному лікуванні, та низку інших порушень. Зайву сплату єдиного соціального внеску допущено через завищені нарахування на оплату праці працюючих інвалідів.

Через завищення підрядними організаціями вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт відділ освіти зайво витратив 41,6 тис. грн.

Начальнику відділу освіти Дрогобицької міськради скерували вимогу усунути виявлені порушення. Про результати ревізії повідомили Дрогобицьку місцеву прокуратуру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук