У Каліфорнії почався збір підписів за вихід зі складу США

СвітВолодимир Пиріг, 28 січня 201710510

В американському штаті Каліфорнія почався збір підписів за вихід штату зі складу США – Calexit, повідомив офіційний акаунт ініціативи під назвою «Yes California».

Міністр внутрішніх справ Каліфорнії два дні тому офіційно дозволив почати цю процедуру. Прихильникам Calexit необхідно протягом 180 днів зібрати підписи 585 407 осіб (8% від зареєстрованих виборців штату).

Якщо необхідна кількість підписів буде зібрана, в листопаді 2018 року жителі Каліфорнії спочатку проголосують за скасування двох положень місцевої конституції, згідно з якими їхній штат є «невід’ємною частиною США», а Конституція США – «основним законом країни».

Безпосередній референдум про відокремлення від США може відбутися навесні 2019 року. Для Calexit необхідні явка щонайменше 50% виборців, зареєстрованих у штаті, і позитивна відповідь не менше 55% учасників референдуму, зазначила «Європейська правда».

Прихильники референдуму вважають, що в США з’явилося дуже багато речей, які конфліктують з цінностями каліфорнійців, і «залишатися у складі країни означає, що Каліфорнія продовжить субсидувати інші штати на шкоду собі і на шкоду нашим дітям».

«Маючи шосту за розміром економіку в світі, Каліфорнія є економічно сильнішою за Францію і має населення більше, ніж Польща. Каліфорнія порівнюється і конкурує з країнами, а не тільки зі 49 іншими штатами», – йдеться в заяві на сайті Yes California.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук