У Києві ліквідовано конвертаційний центр із обігом понад ₴600 млн

У Києві ліквідовано конвертаційний центр із обігом понад ₴600 млн
фото ДФС

У Києві співробітники податкової міліції ліквідували конвертаційний центр із обігом понад 600 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

Під час розслідування кримінального провадження, відкритого за низкою статей, було встановлено, що зловмисники надавали послуги підприємствам реального сектора економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Реально чинні підприємства переказували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних учасникам центру транзитних і фіктивних фірм за нібито придбані товари або послуги. Після цього грошові кошти знімалася готівкою через банкомати і каси двох банків учасниками центру під виглядом оплати за цінні папери. Надалі проконвертовані гроші, за винятком 10-11%, які служили «винагородою» за надання незаконних послуг, разом із підробленими первинними документами передавалися посадовим особам підприємств реального сектора економіки.

Податковий кредит із ПДВ відображався за рахунок нібито придбаних товарів у виробника сільгосппродукції.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів становить понад 600 млн гривень, можливі втрати бюджету становлять понад 100 млн гривень.

Наразі встановлено дев'ять найбільших підприємств - вигодонабувачів.

Унаслідок проведених семи обшуків було виявлено та вилучено 131 тис. гривень, комп'ютерну техніку, бухгалтерську документацію транзитних і фіктивних підприємств, чекові книжки, банківські картки та чорнові записи, а також п'ять печаток.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук